DK Daugava īpašnieka Vaivara un Swedbank strīdā jauns pavērsiens

2011. gada 10. jūnijs plkst. 16:15
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesa atcēlusi iepriekš noteikto prasības nodrošināju, kas liedza a/s Swedbank realizēt komercķīlas tiesības pret ieķīlāto SIA DK Daugava mantu, DB uzzināja tiesā.

Jāatgādina, ka tiesa šā gada februārī daļēji apmierināja DK Daugava īpašnieka Aigara Vaivara prasību par prasības nodrošinājumu. Savukārt Swedbank tad skaidroja, ka pēc būtības Rīgas apgabaltiesas lēmums attiecās tikai uz vienu noteiktu darbību, proti, pārdot ieķīlāto kustamo mantu bez tiesas starpniecības. Nekādas citas piedziņas darbības minētais tiesas lēmums neierobežoja.

Kā jau minēts iepriekš, banka ir uzsākusi parāda piedziņu, iesniedzot prasību tiesā, un šis process turpināsies atbilstoši likumā noteiktai kārtībai. Tajā pat laikā banka ir gatava piedziņas procesu apturēt vai izbeigt, ja tiek panākts konstruktīvs mierizlīgums. Tomēr, ja izrādīsies, ka uzņēmuma līdzekļi ir izsaimniekoti un nebūs pietiekami visu parādsaistību segšanai, acīmredzot būs jāveic attiecīgas izmeklēšanas darbības un jāvērtē jautājums par vainīgo personu saukšanas pie likumā noteiktās atbildības.

Jau ziņots, ka Swedbank pieprasīja DK Daugava atmaksāt visu kredīta summu - 1,17 miljonu Ls apjomā, jo uzņēmums veicis vairākus pārkāpumus. DK Daugava vadītājs apgalvo, ka pārkāpumi nav izdarīti un visi maksājumi veikti laikus.
 

Dalies ar šo rakstu