DK Daugava un Swedbank panāk mierizlīgumu

2011. gada 02. augusts plkst. 14:31
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Piena produktu un maizes ražotājs DK Daugava un Swedbank panākuši mierizlīgumu abu pušu strīdā.

Abas puses pauž gandarījumu par panākto mierizlīgumu. Daugavas saimnieks Aigars Vaivars komentē: «Ir izdevies saglabāt biznesu un tas nozīmē, ka cilvēkiem būs darbs un Daugavas produkti būs nopērkami arī turpmāk.» Turklāt panāktā vienošanās ļaušot apdomīgi īstenot arī jaunas ieceres. Gandarījumu par vienošanos pauž arī Swedbank Komunikācijas vadītājs Ivars Svilāns.

Šobrīd ir parakstīts nodomu protokols par mierizlīguma sarunu vešanas kārtību un noslēgšanu, kas ietver gan abu pušu veicamās darbības mierizlīguma panākšanai, gan pārstrukturēto saistību nosacījumus, gan nosacījumus, pie kuriem tiek pārtrauktas tiesvedības. Līdz ar to juridiskais piedziņas process patlaban ir apturēts, kas nosaka arī to, ka ir atceltas ieķīlātā nekustamā īpašuma izsoles, skaidro I. Svilāns.

Savukārt DK Daugava interešu aizstāvis, zvērināts advokāts Armands Jaunzars uzsver, ka ir panākts konstruktīvs risinājums – «uzvara, kas ir izdevīga visiem: gan ražotājam, gan bankai, gan pircējiem. Miers baro, nemiers posta – šī premisa ir īsti vietā gan juridiskā procesā, gan uzņēmējdarbībā».  

Jāatgādina, ka DK Daugava un Swedbank strīds uzvirmoja šā gada janvārī, kad banka pieprasīja uzņēmumam atmaksāt 1,17 miljonu aizdevumu, jo kompānija esot pieļāvusi vairākus rupjus pārkāpumus. DK Daugava pārmetumus noliedza, vainojot banku pretlikumīgā darbībā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām