Bankas

DNB grupa Latvijā pirmajā pusgadā strādāja ar 22,8 miljonu eiro peļņu

Zane Atlāce - Bistere, 13.07.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

DNB grupa Latvijā 2016. gada pirmo pusgadu ir noslēgusi ar peļņu 22,8 miljonu eiro apmērā, tādējādi peļņas apmērs pārsniedz pagājušā gada attiecīgā perioda peļņas rādītāju 2,8 reizes, informē bankā.

Operacionālā peļņa šā gada pirmajos sešos mēnešos ir sasniegusi 21,3 miljonus eiro, kas ir par 136% vairāk nekā 2015.gada attiecīgajā periodā. Šādu peļņas pieaugumu ir izdevies sasniegt, pateicoties arvien labākiem bankas pamatdarbības rezultātiem, kā arī bankai piederošo VISA Europe Limited akciju pārdošanas darījuma noslēgumam.

DNB grupas Latvijā neto komisijas maksas un pārējie ienākumi 2016.gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada pieauga par 15%, sasniedzot 8,6 miljonus eiro, savukārt procentu ienākumi samazinājās par 6%, sasniedzot 19,6 miljonus eiro.

Šā gada pirmajā pusgadā DNB grupas Latvijā administratīvās izmaksas bija 19,7 miljoni eiro, kas ir par 3% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Jaunizsniegto kredītu apjoms 2016.gada pirmajos divos ceturkšņos palielinājās par 87% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada, sasniedzot 195 miljonus eiro.

Kreditēšanas apjomu pieaugums ir bijis būtisks visos segmentos – hipotekāro kredītu apjoms šā gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada ir palielinājies par 140%, uzņēmējdarbības finansējums – par 107%, patēriņa un karšu kredītu apjoms – par 43%, savukārt izsniegtā līzinga apjoms ir palielinājies par 41%. Pateicoties jaunizsniegto kredītu apjoma būtiskajam palielinājumam, DNB grupas Latvijā kopējā neto kredītportfeļa apjoms ir palielinājies par 0,6% jeb 8,5 miljoniem eiro.

2016.gada pirmajos divos ceturkšņos turpināja uzlaboties arī kredītportfeļa kvalitāte, un tika samazināti arī iepriekš izveidotie uzkrājumi problemātiskajiem kredītiem 1,7 miljonu eiro apmērā.