Dobeles dzirnavnieks saņem 2,4 miljonus jaunam projektam

2011. gada 28. oktobris plkst. 11:37
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Graudu pārstrādes uzņēmums a/s Dobeles dzirnavnieks parakstījis līgumu ar a/s Swedbank par finansējuma saņemšanu 2,4 miljonu eiro apmērā.

Aizņēmums tiks ieguldīts beztaras miltu glabātuves būvniecībā, kuras uzglabāšanas jauda būs 3000 t gatavās produkcijas. Kopumā Dobeles dzirnavnieks izveidojis investīciju plānu 18,5 miljonu eiro (13 milj. latu) apmērā laika posmam no 2011. – 2014. gadam.

Ražotāja investīciju plāna mērķis ir  paplašināt ražotās produkcijas klāstu, ieviešot ražošanā un tirdzniecībā jaunus produktus, kā arī pilnveidot uzņēmuma esošo produktu ražošanas procesus. Papildus beztaras miltu glabātuves būvei tajā ietilpst lieljaudas makaronu un spageti ražotņu izbūve, graudaugu pārslu ražotnes izbūve, kā arī kombinēto kviešu pārstrādes dzirnavu un graudu kaltes iegāde un uzstādīšana.

Dobeles dzirnavnieks valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils atzīst, ka jaunā investīcija ļaus ievērojami kāpināt produktu ražošanas apjomus, kuru realizācija galvenokārt tiek mērķēta uz eksporta tirgiem. Jau šobrīd eksporta proporcija ir palielinājusies no 20% 2010. gadā līdz 35% šogad. Investīcijas beztaras miltu glabātuves izveidei ir pirmās, kas uzsāktas pēc šogad 5. oktobrī valdības atbalstītā investīciju projekta, kurš sastāv no vairākiem posmiem.

Dobeles Dzirnavnieka eksporta apjoms šogad ir izaudzis līdz 35% no kopējā apgrozījuma. Galvenie eksporta tirgi: Baltijas valstis, ES un attīstības valstis. Eksports uz attīstības valstīm šogad sastāda jau 20% no kopējā eksporta apjoma. Eksporta valstu vidū ir tādas valstis kā Taizeme, Gambija, Ekvatoriālā Gvineja, Izraēla, Panama, Indonēzija. Latvijas tirgū patlaban tiek realizēts aptuveni 65% no ražotās produkcijas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām