Dombrovska Twitter kontu atzīst par labāko Austrumeiropas premjeru vidū

2012. gada 28. novembris plkst. 15:05
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Ministru prezidenta Valda Dombrovska konts sociālajā tīklā Twitter atzīts par labāko starp Austrumeiropas premjeru kontiem. Prezidentu vidū Latvijas prezidenta konts atzīts par trešo labāko, bet pirmo vietu ieguvis Igaunijas Tomass Hendrikss Ilvess.

Interneta vietnē presidentialactivism.com, kuru izveidojis Lielbritānijas politisko zinātņu doktorants Filips Kokers, apkopoti Austrumeiropas valstu premjeru un prezidentu aktivitātes sociālajā tīklā Twitter. Rangs veidots ņemot vērā konta aktivitāti, ziņojumu aktualitāti, valodu, kādā pasniegti ziņojumi, to, vai tas ir personīgais Twitter konts, kā arī citas detaļas.

Premjera V. Dombrovska Twitter konts saņēmis augstāko novērtējumu, jo tas esot viņa personīgais konts, kuru viņš pats aktīvi izmanto. Latvijas premjers arī atbild uz jautājumiem un citu lietotāju ziņojumiem. Premjeram ir arī salīdzinoši liels skaits sekotāju, ņemot vērā, ka V. Dombrovska ieraksti lielākoties nav angļu valodā.

Otrs labākais premjeru Twitter konts pieder Polijas premjera Donalda Tuska birojam. Neskatoties uz palielo sekotāju skaitu un regulārajiem ziņojumiem, Polijas premjera konts ierindots otrajā vietā, jo ziņojumus tajā sagatavo biroja darbinieki.

Kā trešais labākais atzīts Rumānijas premjera Viktora Pontas Twitter konts. Rumānijas premjers ne tikai aktīvi izmanto Twitter, bet arī citus sociālos medijus – raksta blogu, uztur aktīvu Facebook lapu, Youtube kanālu un pat speciālu iPhone lietojumprogrammu.

Igaunijas premjera biroja Twitter konts ievietots sestajā vietā, jo tas atspoguļojot tikai  biroja oficiālo viedokli, savukārt Lietuvas premjera Aļģirda Butkeviča konts vispār nav iekļauts vērtējumā, jo viņš neesot īpaši aktīvs ziņojumu rakstītājs.

Kā Austrumeiropas labāko prezidenta Twitter kontu F. Kokers atzīst Tomasam Hendriksam Ilvesamm piederošo. Igaunijas prezidents savus ziņojumus raksta pats, un pēc emocionālajiem vārdiem, kas bija veltīti ekonomistam Polam Krugmenam, esot pierādījis, ka rūpējas par tām lietām, kuras apraksta.

Otrs labākais Twitter konts Austrumeiropas prezidentu vidū pieder Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, kuram seko vairāk nekā 500 tūkstoši cilvēku. Krievijas prezidentam Twitter konti ir gan krievu, gan arī angļu valodā un abi tiek aktīvi izmantoti.

Trešajā vietā ierindots oficiālais Latvijas Valsts prezidenta Twitter konts, kuru savulaik izveidoja Valdis Zatlers, kurš pats arī atbildējis uz sociālā tīkla jautājumiem. Prezidenta Andra Bērziņa laikā ziņojumus raksta tikai prezidenta kancelejas darbinieki, kas gan notiekot salīdzinoši bieži, norāda  F. Kokers.

Ar visu Austrumeiropas premjeru un prezidentu Twitter kontu vērtējumiem iespējams iepazīties klikšķinot šeit un šeit

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām