Dombrovskis: iekšlietu ministrei šobrīd jāturpina strādāt

2011. gada 26. janvāris plkst. 8:36
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei (Vienotība) šobrīd ir jāturpina strādāt un jāizmanto visi resursi, lai izvērtētu personu atlases principus Valsts policijā, raidījumā 900 sekundes norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība).

Viņš arī atzīmēja, ka ministrei ir nopietni jāstrādā pie tā, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos un lai šādi cilvēki policijā nestrādātu.

Arī pati ministre intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka esot uzņēmusies atbildību saistībā ar notikuši apšaudi Jēkabpilī un neuzskata, ka viņai būtu jāatkāpjas no amata.

L.Mūrniece arī piebilda, ka viņai tiek maksāta alga, lai šādas situācijas risinātu. Kā arī šī neesot ne pirmā un ne pēdējā krīzes situācija. Turpmāk stingrāk tikšot izvērtēta kadru pieņemšanas sistēma Valsts policijā, bet īpaši rūpīgi – specvienībā ALFA.

Jāatgādina, ka 25.janvārī Jēkabpilī notika bruņota spēļu zāles Fenikss laupīšana. Tanī iegāja pieci bruņoti vīrieši un mēģinājuši to aplaupīt. Spēļu zāles apsargs paspējis nospiest trauksmes pogu un uz notikuma vietu izbraukuši Valsts policijas, kā arī apsardzes firmas darbinieki.

Pakaļdzīšanās laikā starp policijas darbiniekiem un uzbrucējiem sākusies apšaude, kuras laikā nāvējošas traumas guva viens policijas darbinieks, bet ievainoti tika vēl divi.

Vēlāk noskaidrojies, ka divi no aizturētajiem ir specvienības ALFA darbinieki, bet vēl divi – Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbinieki, kas iepriekš jau atstādināti no pienākumu pildīšanas cita kriminālprocesa ietvaros.

L.Mūrniece uz dienesta pārbaudes laiku no pienākumu pildīšanas atstādinājusi Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku Intu Ķuzi. Tiks veikta arī dienesta pārbaude Zemgales reģiona pārvaldē, kuru vada Haralds Laidiņš. Viņš pats turpināšot pienākumu pildīšanu.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām