Transports un loģistika

Dombrovskis: Jau tuvākajos mēnešos ir jādibina Rail Baltica uzņēmums

LETA, 08.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai nodrošinātu projekta Rail Baltica virzību, ir nepieciešams tuvākajos mēnešos dibināt uzņēmumu, kas par to būs atbildīgs, šodien pēc Baltijas Ministru padomes sanāksmes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Sanāksmes laikā pārrunāti jautājumi, kā virzīties uz priekšu šī projekta īstenošanā, un Baltijas valstu valdību vadītāji vienojušies, ka ir aktīvi jāstrādā pie projekta kompānijas dibināšanas. Dombrovskis informēja, ka šis uzņēmums būs bāzēts Rīgā. Turklāt tā dibināšana ir jānodrošina jau tuvāko mēnešu laikā.

Tāpat ir jāsagatavo pieteikums, lai saņemtu Eiropas starpsavienojumu instrumenta finansējumu. Turklāt šodien no atbildīgajām Eiropas Savienības amatpersonām ir saņemts apstiprinājums, ka 85% projekta izmaksu tiks segti no šī instrumenta līdzekļiem.

Kā ziņots, Rail Baltica 2 projekts paredz jaunas 1435 milimetrus jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro (880 miljonus latu), bet visās trīs Baltijas valstīs kopā - 3,68 miljardus eiro (2,56 miljardus latu).

Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šī projekta izmaksām. 2015.gadā tiks iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016.gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas - no 2020.gada.