Dombrovskis neredz iemeslu, kādēļ Gausam nemaksāt 22,5 tūkst. Ls mēnesī

2013. gada 05. jūnijs plkst. 8:46
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Martins Gauss airBaltic vadītāja amatā tika uzaicināts ar uzstādījumu, ka viņam ir jāuzlabo situācija problēmu mocītajā aviosabiedrībā, un redzams, ka kopš ReShape plāna īstenošanas Latvijas nacionālās lidsabiedrības zaudējumi ir krietni sarukuši, tādēļ par mazāku atalgojumu airBaltic vadītājam nav iemesla runāt, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes norādīja ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Pērn airBaltic vadītājs algā saņēmis vairāk nekā 270 tūkst. latu – aptuveni 22,5 tūkstošus latu mēnesī. M. Gausa atalgojums ir rekordliels Latvijas valstij piederošo kapitālsabiedrību vadītāju vidū. Salīdzinājumam – iepriekšējais airBaltic vadītājs Bertolds Fliks 2011. gadā algā saņēma vairāk nekā 119 tūkst. Ls jeb aptuveni 13,3 tūkstošus Ls mēnesī.

Kā norāda V. Dombrovskis, ReShape plāns ir izpildīts ar uzviju, tātad M. Gauss pilda savus pienākumus.

Db.lv jau rakstīja, ka šā gada pirmajā ceturksnī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pārvadājusi teju par 10% mazāk pasažieru nekā pērn šajā periodā, savukārt  vietu piepildījums sarucis par 7%. Līdz ar to pārvadāto pasažieru skaita un vietu piepildījuma ziņā airBaltic šā gada pirmā ceturkšņa rezultāti ir sliktāki nekā pērn, kad pasažieru skaits pret 2011. gadu bija krities tikai par 2%, bet vietu piepildījums bija pat audzis. Arī atsevišķi vērtējot 2013. gada marta datus, redzams, ka pret 2012. gada martu, kad airBaltic pārvadāja 217,6 tūkst. pasažieru, kas bija par 7% mazāk nekā 2011. gadā, 2013. gada martā airBaltic ir pārvadājis vien 201, 6 tūkst. pasažieru, bet vietu piepildījums ir krities no 74% pērn uz 69% šogad.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss, komentējot airBaltic ceturkšņa rezultātus, uzsvēra, ka aviokompānija ir pārspējusi prognozētos rezultātus. Šā gada pirmajā ceturksnī airBaltic neto rezultāti esot par 41% labāki nekā pērn un par 10% ir pieauguši ieņēmumi no pasažieriem, par 8% ir auguši arī ieņēmumi uz vienu sēdvietu lidmašīnā.

Tikmēr DB iepriekš aptaujātie eksperti pauda, ka ieņēmumi uz vienu pasažieri automātiski palielinās, veicot mazāk lidojumus. Un šā gada pirmajā ceturksnī airBaltic ir veicis par 9% mazāk lidojumu nekā pērn.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām