Dombrovskis: patlaban Fliks bremzē airBaltic zīmola atgriešanu

2010. gada 22. septembris plkst. 9:53
Dalies ar šo rakstu

Patlaban zīmola atgriešana airBaltic kavējoties tieši uzņēmuma vadītāja Bertolta Flika dēļ, jo viņš mainījis savu viedokli un atkal nācis ar jaunu ideju, raidījumā 900 sekundes norādīja premjers Valdis Dombrovskis (JL).

Premjers skaidroja, ka bija panākta vienošanās par zīmola atgriešanu airBaltic, taču B.Fliks esot kārtējo reizi pārdomājis un izteicis piedāvājumu, ka zīmolu varētu atpirkt valsts kā uzņēmuma vairākuma akcionārs. Patlaban Satiksmes ministrija esot nosūtījusi B.Flikam vēstuli, kurā lūgta papildus informācija par iespējamo darījumu, proti, precizēts piedāvājums un vīzija kā B.Fliks šo darījumu saredz. V.Dombrovskis arī piebilst, ja zīmols tiktu atgriezts, SIA Baltijas aviācijas sistēmas saņemtu atpakaļ arī samaksātos līdzekļus.

V.Dombrovskis raidījumā arī skaidroja, ka valstij kā vairākuma akcionāram pašreiz nav plānu privatizēt airBaltic, bet attiecībā uz B.Flika darbībām ar viņam piederošajām daļām informācijas neesot. B.Fliks 900 sekundēs norādījis, ka jautājums par privatizāciju tiks aktualizēts tieši pēc vēlēšanām, jo tagad par to neviens neesot gatavs runāt.

Uz to V.Dombrovskis atbildēja: «Šāds jautājums netiek virzīts un B.Fliku kā uzņēmuma vadītāju neesam par šādu uzstādījumu informējuši vēl jo vairāk aicinājuši viņu kaut ko darīt. Patlaban plāna nav un pagaidām nekas neliecina, ka tāds varētu būt.»

Jāatgādina, B.Flikam piederošais uzņēmums SIA Baltijas aviācijas sistēmas gatavojas ienākt Lietuvas tirgū un nākamā gada aprīlī sākt lidojumus no Viļņas. Lietuvā uzņēmums dibinās jaunu lidsabiedrību ar citu nosaukumu, kas būs reģistrēta Viļņā. Jaunais zīmols tiks prezentēts janvārī. Plānots, ka jaunās kompānijas sākotnējās investīcijas būs 3,5 miljoni litu (714 000 latu), bet vēlāk pieaugs līdz 69 miljoniem litu. Tajā pašā laikā B.Fliks ir Latvijas nacionālās aviosabiedrības airBaltic prezidents, bet viņam piederošās Baltijas aviācijas sistēmas – airBaltic mazākuma akcionārs. Premjers norādīja, ka B.Fliks nevar vienlaikus būs airBaltic un kādas citas, iespējams, konkurējošas aviosabiedrības vadītājs, tādēļ viņam pašam jāizvēlas, kuru no uzņēmumiem vadīt.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām