Ražošana

Dombrovskis: problēmas ar OIK būs arī citiem ražojošajiem uzņēmumiem

Dienas Bizness, 30.01.2013

Valdis Dombrovskis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Problēmas ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK) būs ne tikai uzņēmumam Liepājas metalurgs (LM), bet arī citiem ražojošajiem uzņēmumiem, tāpēc Ekonomikas ministrijai (EM) uzdots rast risinājumu šajā lietā, informē Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Premjers LNT raidījumā 900 sekundes atzina, ka saistībā ar OIK finansiālais slogs uzņēmumiem pieaug nesamērojami strauji, tāpēc situācija ir jārisina.

Jau ziņots, ka pirmais Latvijas uzņēmums, kas paziņoja par finanšu problēmām un brīdināja, ka pārtrauks OIK maksāšanu, bija Liepājas metalurgs. Pēc tam bažas par OIK izteica arī Liepājas uzņēmums Lauma.

Dombrovskis sacīja, ka šajā gadījumā netiks rast unikāls risinājums Liepājas metalurga gadījumam, bet būs kopējs risinājums gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām.

Runājot par problēmām Liepājas metalurgā, Dombrovskis norādīja, ka uzņēmumam ir problēmas ne tikai ar OIK maksāšanu, bet arī ar īstermiņa likviditāti, tāpēc esot jāveic uzņēmuma padziļināta finansiālās situācijas analīze, pēc kuras jāskatās uz iespējamo valsts atbalstu.

Dombrovskis arī sacīja, ka problēmas metalurģijas nozarē ir visā Eiropā un Liepājas metalurgs šajā gadījumā neesot izņēmums. Tāpēc zināmā mērā tālākā situācija zināmā mērā būs atkarīga arī no Eiropas lēmumiem par to, kādā mērā tiks pieļauts valsts atbalsts.

Jautāts, kāds varētu būt valsts atbalsts Liepājas metalurgam, premjers norādīja, ka, pirmkārt, EM meklēs risinājumu situācijai ar OIK, otrkārt, tiks skatītas iespējas pārfinansēt valsts kredītu uzņēmumam, kam šobrīd esot augsti procentmaksājumi.

Komentāri

Pievienot komentāru