Dombrovskis: Vilnītim pašam būtu jāatkāpjas no KNAB vadītāja amata

2011. gada 12. janvāris plkst. 8:56
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ir pilnīgi skaidrs, ka Normunds Vilnītis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) vadīt nevar un viņa vadība stils ir novedis biroju pie konfliktiem un darbības pasliktināšanās, taču lai oficiāli vērtētu N. Vilnīša atbilstību ieņemamajam amatam ir nepieciešams formāls pamats. Tā intervijā Latvijas Radio norāda ministru prezidents Valdis Dombrovskis, piebilstot, ka, iespējams, ģenerālprokuratūras pārbaude konstatēs šo nepieciešamo formālo pamatojumu.

Jau ziņots, ka V. Dombrovskis pieņēmis lēmumu atcelt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša rīkojumu par biroja reformām un pieļauj turpmāku Vilnīša rīcības vērtēšanu.

V. Dombrovskis ir iepazinies ar Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurora Arvīda Kalniņa vadītās starpinstitūciju komisijas ziņojumu, kuras uzdevums bija vērtēt KNAB struktūras jaunā modeļa, kā arī biroja priekšnieka atsevišķu lēmumu un faktiskās rīcības tiesiskuma un atbilstības valsts interesēm un demokrātiskās pārvaldes principiem. Tā kā prokuratūra ir sākusi un turpina pārbaudi un starpinstitūciju komisija pieļauj, ka prokuratūras pārbaudes gaitā, iespējams, būs jāpaplašina pārbaudāmo jautājumu un iesaistāmo personu loks.

Līdz šim ne Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurora Arvīda Kalniņa vadītā starpinstitūciju komisija, ne Ministru prezidents no KNAB priekšnieka nav saņēmis biroja jaunā struktūras modeļa reglamentu un darbinieku amatu aprakstus. Ņemot vērā, ka starpinstitūciju komisija konceptuāli atbalstīja tādu biroja struktūras modeli, kas paredz teritoriālās (reģionālās) struktūrvienības izveidošanu biroja korupcijas apkarošanas bloka ietvaros, un spēkā esošais modelis paredz funkciju dublēšanos, Ministru prezidents ir pieņēmis lēmumu atcelt KNAB priekšnieka 2010.gada 1.aprīļa rīkojumu par grozījumiem KNAB reglamentā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām