Dotkoms laiž klajā savu jauno pakalpojumu Mega

2013. gada 21. janvāris plkst. 12:13
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Mazāk nekā 24 stundu laikā, kopš skandalozais MegaUpload dibinātājs Kims Dotkoms (Kim Dotcom) laidis klajā savu jauno pakalpojumu Mega, tā lietotāju skaits sasniedzis vairāk nekā vienu miljonu reģistrētu lietotāju, raksta informācijas tehnoloģiju mediji.

Lai arī Mega konkurentu – Dropbox – lietotāju skaits ir aptuveni simts miljoni, Mega lietotāju skaita pieauguma ātrums ir ievērojamāks nekā sāncenšiem. Pirmās stundas laikā kopš atvēršanas Mega lietotāju skaits sasniedza simts tūkstošus, un pēc pāris stundām tas jau bija pietuvojies miljonam.

«Ja pašlaik piekļuve Mega pakalpojumam ir lēna, tad tas ir neticamā pieprasījuma dēļ. Mēs strādājam, lai palielinātu kapacitāti,» Mega pakalpojuma klajā laišanas dienā savā Twitter kontā skaidroja K. Dotkoms.

K. Dotkoms savā failu glabāšanas un apmaiņas vietnē, ko viņš pats dēvē par «platformu zināšanām un izglītībai», sola nodrošināt privātumu, neatklājot informāciju par to, kādā veidā lietotāji piekļūst pakalpojumam vai kādus failus viņi tajā uzglabā un ar kādiem datiem dalās. K. Dotkoms iepriekš pauda, ka MegaUpload jaunā versija kļūs par «masveida starptautisku tīklu» un solījis «pagriezt pasauli kājām gaisā». 

«Lietojot Mega, jūs sakāt «nē» tiem, kas vēlas par jums visu zināt. Izmantojot Mega, jūs liedzat valdībām iespēju jūs izsekot un sakat «jā» brīvībai internetā un jūsu tiesībām uz privātumu,» pauda K. Dotkoms. Tajā pašā laikā TorrentFreak skaidro, ka tas nenozīmē, ka tie, kas uzglabā failus, it sevišķi ar autortiesībām aizsargātus materiālus, ir pilnībā anonīmi. Informācija, ko Mega neizpauž, ir lietotāja IP adrese vai cita personiska informācija, kas tiek nodota Mega pakalpojuma lietotāja konta reģistrācijas laikā, kā arī komunikācijas informācija un datu plūsma. Tādējādi TorrentFreak nodēvējis K. Dotkoma jauno pakalpojumu par «ārkārtīgi drošu, bet ne anonīmu». «Lai arī vidējam  lietotājam šāds aizsardzības apmērs būs pietiekams, privātuma mīļotāji varētu vēlēties lielāku anonimitāti. Pašlaik disidenti un ziņotāji nav pasargāti gadījumā, ja varas iestādes «klauvē pie durvīm»,» skaidro TorrentFreak, atsaucoties uz Mega pausto, ka ir svarīgi sadarboties ar likumu sargājošajām iestādēm.

Mega pakalpojumā ir iekļauta 50 gigabaitu (GB) failu glabātuve, savukārt iespēja glabāt datus līdz 500 GB apjomā un pārsūtīt datus divu terabaitu (TB) apjomā ir nopērkama par 9,99 ASV dolāriem mēnesī.

Jau rakstīts, ka pērnā gada janvārī K. Dotkoms Jaunzēlandē tika arestēts, bet viņa izveidotā failu apmaiņas vietne MegaUpload – slēgta. Pats K. Dotkoms tika apsūdzēts labuma gūšanā kopējot un izplatot pirātisko saturu, kā arī veicot naudas atmazgāšanu. Failu apmaiņas vietnei MegaUpload bija ap 150 miljoniem reģistrētu lietotāji, bet dienas laikā tās apmeklētāju skaits sasniedza pat piecdesmit miljonus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām