Finanses

Dow Jones Industrial Average akcijas, kuru cena šogad kritusi visstraujāk

Žanete Hāka, 14.03.2014

1. Boeing Co.

Akcija pērn uzrādīja vislabāko rezultātu starp Dow Jones Industrial Average iekļautajām akcijām, tādēļ nebūt nav pārsteigums, ka šogad tā starp 30 indeksa akcijām uzrāda lielāko kritumu. Nesenās tehniskās ķibeles ar lidmašīnu spārnu salūšanu un Malaysian Airlines pazušana akcijas cenai nepalīdz, taču parasti ir tā, ka Dow Jones Industrial Average indeksa līderiem ir grūti noturēt pieaugumu vairākus gadus pēc kārtas. Akcijas cena kopš pēdējā gada augstākās atzīmes ir sarukusi par vairāk nekā 14%, bet kopš gada sākumā tā samazinājusies par 8,9%. Patlaban akcijas cena ir 123,5 dolāri. Kopējā vidējā analītiķu cenas prognoze gan ir par 24% augstāka par pašreizējo cenu, un tiek sagaidīts, ka tā atgriezīsies pie 153,25 dolāriem, bet atsevišķi eksperti paredz vēl lielāku akcijas cenas kāpumu.

Avots: Boeing

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pēc spēcīgā akciju tirgus pieauguma pērn, kad tā saucamais buļļu tirgus (pieaugums biržās) ir vairāk nekā piecus gadus vecs, daudzas vadošo uzņēmumu akcijas šogad vairs nespēj uzrādīt tik labus rezultātus kā pērn, raksta portāls 247wallst.com.

Pagājušajā gadā ASV akciju indekss Dow Jones Industrial Average pieauga par 26,5%. Šajā gadā vairākas indeksā iekļautās akcijas ir uzrādījušas nopietnu kritumu, un, ņemot vērā, ka tuvojas pirmā ceturkšņa noslēgums, portāls apkopojis Dow Jones Industrial Average iekļautās akcijas, kuru kritums šogad bijis vislielākais.

Sarakstā apkopoti rezultāti kopš šā gada sākuma, kā arī kritums kopš akciju cenas 52 nedēļu augstākā līmeņa.