Draugiem Group pārceļas uz Ojāra Vācieša ielu, uz RBSSKALS bijušo biroju 

SEB banka piešķīrusi 3,1 miljona eiro ilgtermiņa aizdevumu uzņēmumam Printful Properties, kas paredzēts biroju ēkas iegādei Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6B. Šajā ēkā turpmāk darbosies visi Draugiem Group uzņēmumi.

Lelde Petrāne, Žanete Hāka, 20.4.2017
1/15

Foto: Vitālijs Stīpnieks

Jānis Palkavnieks, Draugiem Group runasvīrs, biznesa portālam db.lv stāstīja, ka ēka nopirkta no OV6B, kas ir RBSSKALS grupas uzņēmums - izveidots, lai apsaimniekotu šo ēku.

SIA OV6B reģistrēta 2005.gada jūnijā un tās apmaksātais pamatkapitāls ir 200 tūkstoši eiro, liecina Lursoft dati. Uzņēmuma iepriekšējie nosaukumi bija SIA Servo Energy un SIA Valdeķu nams.

Kompānijas darbības veidi ir sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana, kā arī dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība.

2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 68,5 tūkstoši eiro, bet zaudējumi – 101 tūkstotis eiro.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs ir Māris Saukāns, bet valdes loceklis – Andris Treijs.

Jāatgādina, ka Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludinājusi SIA RBSSKALS Būvvadība maksātnespējas procesu.

Ēka Ojāra Vācieša ielā 6B renovēta 2015. gada pavasarī, un šis projekts apbalvots ar atzinību būvniecības nozares ikgadējā konkursa Gada labākā būve Latvijā 2015 nominācijā Pārbūve. Tās kopējā platība ir 2980 m2, un «papildus darba telpām tajā būs arī darbinieku kafejnīca, iespaidīga brīvdabas atpūtas zona, konferenču un produktu prezentāciju zāle».

Plānots, ka nomnieki no ēkas aizies līdz jūlija beigām - RBSSKALS ēkā vairs nestrādājot, bet tā ir iznomāta, taču Draugiem Group pārvākšanos uzsāks jau drīzumā, jo ēka ir tikai daļēji aizņemta.

J. Palkavnieks stāsta: «Pirms pieciem gadiem mēs straujas izaugsmes dēļ bijām spiesti pārcelties uz savu trešo biroju, kurā šo gadu laikā ir radušās daudz labas idejas, kas izaugušas starptautiski veiksmīgos uzņēmumos. Arī darbinieku skaits kopš tā laika ir trīskāršojies un arī šobrīd gandrīz katru nedēļu mēs iepazīstam vismaz vienu jaunu kolēģi. Mēs jau ilgāku laiku bijām plašāka biroja meklējumos un beidzot atradām tādu, kas atbilst mūsu uzņēmuma kultūrai. Mēs ticam, ka arī Torņakalns būs vieta, kur radīsies un attīstīties aizvien jauni Draugiem Group uzņēmumi.»

Printful biroju ēkas iegāde Rīgā ir solis uz priekšu biznesa izaugsmē. Kompānija attīsta savu darbību ASV, kur jau darbojas divas drukas ražotnes – Losandželosā un Ziemeļkarolīnas štata pilsētā Šarlotā. Savukārt uzņēmuma vadība un atbalsta funkcijas ir bāzētas Latvijā.

Uz ēku Torņakalnā līdz jūlija beigām plānots pārvietot visus Draugiem Group uzņēmumus, kas pašlaik darbojas Mārupes birojā, tostarp arī autoparku kontroles sistēmu uzņēmums MapOn, tirdzniecības automātu vadības sistēmu kompānija VendOn, gudrās mājas risinājumu uzņēmums Istabai un sociālā medija draugiem.lv attīstības komanda.

Printful ir drukas ārpakalpojumu uzņēmums, kas nodrošina iespēju interneta veikaliem piedāvāt savus drukas pakalpojumus, neinvestējot ražošanas iekārtās. Uzņēmums piedāvā integrācijas pakalpojumus ar tādām pasaulē zināmām e-tirdzniecības platformām kā Shopify, WooCommerce, Storenvy un citām, apdrukājot t-kreklus, plakātus, krūzes, spilvendrānas, cepures somas un citus produktus.

Draugiem Group ietilpst 11 dažādi uzņēmumi, kuros strādā vairāk nekā 360 darbinieki Latvijā un ASV.