Dreimane: ierēdņu skaitu jāsamazina līdz 8% no iedzīvotāju skaita

2011. gada 21. janvāris plkst. 9:22
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Patlaban valstī ir vairāk nekā 12 tūkst. ierēdņu, saukārt līdz 2013.gadam plānots, ka ierēdņu skaits vastī būs 8% no iedzīvotāju skaita, intervijā raidījumam 900 sekundes norāda Valsts kancelejas vadītāja Elita Dreimane.

Runājot pa ministriju skaitu, viņa atzīmē, ka tiek salīdzināta situācija citās vastīs, bet pats gavenais esot, lai apvienojot nerastos konfliktējošas intereses starp ministrijām.

Savukārt par ieguvumiem no Vides un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju apvienošanas vēl esot pāragri runāt. E.Dreimane arī piebilst, ka apvienot vēl kādas ministrijas būtu reāli un Valsts kanceleja savus priekšlikumus ir iesniegusi parlamentā.

Plānots arī vienkāršot valsts pārvaldes sūtītās relīzes, lai tās būtu skaidrā un saprotamā valodā, kā arī jāmeklē jaunas tehnoloģiskas iespējas. E.Dreimane uzsver, ka jāatslogo valsts pārvalde no nevajadzīgām darbībām, piemēram, atskaišu rakstīšanas.

Viņa arī piebilst, ka jāpārskata darba grupu skaits, jo to tas esot pārāk liels un to darbības pārklājoties. Valsts kancelejas vadītāja ir pārliecināta, ka pusgada laikā ir iespējams realizēt iecerētās pārmaiņas.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām