Dublinas lidostā par pagātni kļūs garās rindas

2014. gada 25. jūnijs plkst. 13:20
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Dublinas lidostā drīzumā par pagātni kļūs garās rindas uz drošības pārbaudi un šķidrumu pārvadāšanas stingrās vadlīnijas. Lidosta saņēmusi vairākus sarežģītus spridzekļu noteikšanas skenerus, atsaucoties uz Independent.ie, vēsta portāls Baltic Ireland.

Arī bērnu pārtiku, kas pie drošības kontroles barjeras ir pastāvīgs galvassāpju avots vecākiem, kuri ceļo ar maziem bērniem, tagad būšot iespējams pārbaudīt, neatverot pudelīti.

Šķidro sprāgstvielu atklāšanas skenerī Insight 100 šķidrumu, pulveru, aerosolu un gēlu pārbaudē tiek izmantotas lāzertehnoloģijas, ar kuru palīdzību tos var pārbaudīt slēgtos traukos piecu sekunžu laikā. Skenerus ir iespējams lietot arī vienlaikus ar standarta caurskates aparātiem.

Dublinas lidostas administrācija (DAA) ir iegādājusies deviņus 50 000 € vērtus Insight 100 skenerus, lai atvieglotu šķidrumu identificēšanu pasažieru bagāžā, raksta Baltic Ireland.

ES vadlīnijas nosaka, ka lidmašīnā ir pieļaujama tikai 100 ml vai mazāka tilpuma šķidrumu pārvadāšana. Tūkstošiem iepakojumu, kas neatbilst šim noteikumam, katru dienu tiek pamesti lidostās, bet pie drošības kontroles barjerām veidojas garas rindas. Nozares eksperti paredz, ka jaunās tehnoloģijas ļaus lidostām likvidēt aizliegumu nākamo 18 mēnešu laikā, līdz 2016.gadam. 

Dalies ar šo rakstu