DUS cenas Eiropā var pievilt

2016. gada 19. maijs plkst. 8:14
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Degvielas cenu transporta kompānijām dažādās valstīs ietekmē daudzi faktori; valstu piedāvātās PVN un akcīzes atmaksas, kā arī iepirkšanās laiks izdevīgumu var būtiski mainīt

Ceļojot pa Eiropu, cilvēki mēdz salīdzināt dīzeļdegvielas cenas tikai degvielas uzpildes stacijās (DUS). Šie benzīntanku klienti nevar saņemt kādas lielākas atlaides, atgūt pievienotās vērtības nodokli (PVN) vai degvielas nodokli (akcīzi). Taču transporta kompānijas ir pavisam cits stāsts, norāda kompānijas UAB DKV Euro Service Baltikum direktors Baltijas un Skandināvijas valstīs Arturs Mihejenko. DKV cita starpā sniedz transporta uzņēmumiem pakalpojumus saistībā ar norēķiniem par ceļu izmantošanu un degvielu vairāk nekā 40 valstīs.

Tā, piemēram, vēl apmēram pirms gada cenu līmenis Francijā bija zemāks nekā Vācijā. Šobrīd situācija ir mainījusies. Tam par iemeslu bijuši vairāki faktori. Viens no tiem – 2015. gadā Francija palielināja naftas produktu nodokli, bet atmaksas apmērs palika nemainīgs. Turklāt Vācija kopumā kļūst lētāka zeme, atzīmē DKV pārstāvis. Ja vēl transporta menedžeru rīcībā ir informācija, ka dīzeļdegvielas cena Vācijas DUS dienas gaitā mainās un visizdevīgāk uzpildīties ir starp četriem un deviņiem no rīta (situācija gan var nedaudz atšķirties atkarībā no reģiona un konkurences), vācu degvielas tirgus kļūst pievilcīgāks.

Visu rakstu DUS cenas Eiropā var pievilt lasiet 19. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu