Dzēris riteņbraucējs - slikts riteņbraucējs

2007. gada 21. jūnijs plkst. 10:59
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Pirms Jāņu dienās plaši tiek runāts par to, ka autovadītāji nedrīkst dzērumā sēsties pie stūres, taču velosipēdistu portāla Veloriga.lv aptaujātie velosatiksmes eksperti uzsver, ka dzērumā nedrīkst braukt arī ar velosipēdu. Turklāt joprojām pārāk maz velosipēdistu lieto aizsargķiveres, kā rezultātā viņu "smadzeņu pods" ir pilnīgi neaizsargāts.

Rīgas domes Satiksmes departamenta velosatiksmes projektu vadītājs Jānis Andiņš vērš uzmanību faktam, ka iedzēris velosipēdists var gūt smagas traumas arī šķietami vienkāršās situācijās: "Dzērumā cilvēka reakcija palēninās, toties pieaug pārgalvība un vieglprātība. Cik nav dzirdēti gadījumi, kad iedzēris velosipēdists ietriecas vienīgajā apgaismes stabā, kas ceļā gadās vai aizmieg pie stūres un iebrauc grāvī?! Šādos gadījumos bieži viņš cieš viens pats un labākajā gadījumā kāds tādā brīdī gadās blakus un var palīdzēt. Daudz bīstamāk var būt, ja grāvja vietā ir ielas braucamā daļa ar intensīvu satiksmi. Autovadītājiem instinktīvi cenšoties izvairīties no sadursmes, avārijā var ciest vairāki - pilnīgi nevainīgi - satiksmes dalībnieki ."

Kā risku pastiprinošu faktoru Juris Mikulens min to, ka joprojām pārāk maz ir tādu velosipēdistu, kas lieto aizsargķiveres: "Ja autovadītāju sargā gan drošības jostas, gan AIR BAG sistēmas, gan pat transporta līdzekļa korpuss, tad velosipēdista "smadzeņu pods" ir pilnīgi neaizsargāts!"

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām