Dzīves mērķis - strādāt sabiedrības labā

Autors: Linda Zalāne
2016. gada 25. maijs plkst. 10:57

Zane Dziļuma ik pa brīdim izraujas no valsts iestādes gaiteņiem, lai ievilktu jaunu zināšanu un pieredzes dvesmu ārvalstīs

«Citiem šķiet, ka labāk ir aizbraukt no Latvijas un domāt par atgriešanos brīdī, kad viss būs gatavs. Ja nebūs entuziastu, jaunu cilvēku, kuri iegūst zināšanas ārvalstīs un pēc tam tās liek lietā Latvijas ekonomikas un labklājības veicināšanai, nekad netuvināsimies Eiropas līmenim,» spriež Zane. Viņa Latvijā atgriezusies pirms nepilna pusgada un turpina darbu Ekonomikas ministrijā (EM). Tajā Zane jau iepriekš pavadījusi sešus gadus.

Latvijā jaunajiem uzņēmējiem reizēm šķiet, ka pēc pirmās neveiksmes ir jāpadodas, bet ASV cilvēki mēģina sākt biznesu, kamēr izdodas, kaut vai desmit reižu. ASV iegūto pieredzi nevar «viens pret vienu» pārnest uz Latviju, jo šeit ir cits mērogs, taču Baltic-American Freedom Foundation stipendija paredz, ka pēc prakses iegūšanas stipendiātam vismaz divi gadi ir jāpavada dzimtenē, kur tiek liktas lietā tur iegūtās zināšanas un prasmes. Zane atgriezās EM, kur ieņem ES fondu ieviešanas departamenta vecākās ekspertes amatu. Taujāta, kādēļ viņa atkal vēlējās strādāt valsts sektorā, viņa teic, ka dzīves mērķis strādāt sabiedrības labā gadu gaitā nav mainījies.

Visu rakstu No valsts iestādes pie brīvprātīgā darba lasiet 25. maija laikrakstā Dienas Bizness.