Dzīvokļu cena mikrorajonos stāv uz vietas, pieaug centrā un jaunajos projektos

2011. gada 21. novembris plkst. 7:50
Dalies ar šo rakstu

Šā gada oktobrī palielinājušās pircēju pieprasītu dzīvokļu cenas Rīgas centrā un jaunajos projektos, bet tipveida dzīvokļu cenas saglabājās iepriekšējā līmenī, izriet no Latio mājokļu tirgus pārskata.

Cenu pieaugums ilgāku laiku vērojams kvalitatīviem dzīvokļiem Rīgas centrā, jo šādu īpašumu pieprasījuma lielāko daļu veido ārvalstu pircēji. Dzīvokļu cenas palielinās arī labos jaunajos projektos, kur īpašumus iegādājas kā ārvalstu, tā arī vietējie iedzīvotāji, raksturo Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte. Turklāt atbilstošs piedāvājums minētajos segmentos ir visai ierobežots – Rīgas centra pirmskara mājās trūkst labu, pircēju prasībām atbilstošu dzīvokļu, bet jauno dzīvokļu piedāvājums papildinās ļoti lēnām.

Rīgas mikrorajonos jauno dzīvokļu vidējā cena šā gada trešajā ceturksnī bija 1158 eiro/m2. Salīdzinājumā ar otro ceturksni tā augusi par 0,8%, bet salīdzinājumā ar 2010.gada trešo ceturksni – par 7,1%. Rīgas centrā jauno dzīvokļu (iekļautas arī renovētās ēkas) kvadrātmetra vidējā cena šā gada trešajā ceturksnī bija 1965 eiro, bet Vecrīgā – 3180 eiro. Salīdzinājumā ar gada otro ceturksni vidējās cenas centrā un Vecrīgā augušas attiecīgi par 7% un 6,4%, bet salīdzinājumā ar pagājušā gada trešo ceturksni – par 9% un 22,7%. Vairākiem jaunajiem un renovētajiem projektiem, kuros ir augsts pieprasījums, dzīvokļu cenas ir pieaugušas ievērojami straujāk – divos gados pat par 50–70%.

Cenu diapazons, kādā notiek darījumi, ir visai plašs. Cena ir atkarīga no dzīvokļa apdares veida, paša ēkas projekta, tā atrašanās vietas un citiem faktoriem. Jauno projektu dzīvokļu cenas Pierīgā oktobrī bija 700–850 eiro/m2, Rīgas mikrorajonos – 900–1400 eiro/m2, Rīgas centrā – 1100–1600 eiro/m2, bet labās vietās esošos projektos centrā sasniedza 2500–5000 eiro/m2.

Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena oktobrī palielinājusies par vienu eiro un bija 576 eiro. Pieprasītākie ir vienas, divu istabu dzīvokļi. Labu sērijveida dzīvokļu piedāvājums par adekvātu cenu ir samazinājies, tādēļ potenciālajiem pircējiem jāvelta ilgāks laiks piemērota īpašuma meklējumiem.
 

Dalies ar šo rakstu