Dzīvokļu cenas Rīgā mazliet noslīdējušas uz leju

2011. gada 06. septembris plkst. 10:28
Dalies ar šo rakstu

Šā gada augustā dzīvokļu cenas Rīgā ir pavisam nedaudz samazinājušās – par 0.2%, izriet no Ober Haus Rīgas dzīvokļu cenu indeksa.

Savukārt pēdējos 12 mēnešos dzīvokļu cenas Rīgā ir palielinājušās par 3.9%, bet, salīdzinot augstāko dzīvokļu cenu līmeni, kas tika sasniegts 2007.gada maijā, un cenu līmeni šī gada augustā, tās ir samazinājušās par 59.6%.

Pašlaik vietējie pircēji pārsvarā izrādot interesi par maziem, ekonomiskiem vienistabu un divistabu dzīvokļiem mikrorajonos vai divistabu un trīsistabu dzīvokļiem jaunajos projektos, informē kompānija.

Ober Haus skaidro, ka kompānijas veidotais dzīvokļu cenu indekss raksturo Rīgas pilsētas dzīvokļu ikmēneša vidējo cenu līmeņa procentuālo izmaiņu. Bāzes periods ir 2004. gada janvāris, kad tas bijis 100 punktu. Nosakot ikmēneša cenu indeksu, vispirms tiek noteikta Rīgas pilsētas visu dzīvokļu vidējā vērtība, aplūkojot katra dzīvokļu segmenta (Vecrīgas, Klusā centra, Centra rajona un mikrorajonu) skaitlisko (pēc apjoma), konstruktīvo, istabu skaita īpatsvara un katra segmenta dzīvokļu vidējo cenu. Indeksu nepiesaista tieši kādam vienam/atsevišķam dzīvokļu tipam vai segmentam.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām