Pasaulē

Easyjet ievērojami uzaudzējusi peļņu, tostarp pateicoties sēdvietu numerācijai

Gunta Kursiša, 19.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Zemo cenu aviokompānija Easyjet gada peļņu pirms nodokļu nomaksas ir audzējusi par 51%, un lielā mērā finanšu rādītāju uzlabojumus skaidro ar numurēto sēdvietu sistēmas ieviešanu, vēsta BBC.

Uzņēmuma vadītāja Kerolaina Makkola (Carolyn McCall) atzina, ka lielu lomu Easyjet peļņas kāpumā spēlējis jaunievedums – iespēja pasažieriem izvēlēties sēdvietu lidmašīnā. Viņa norādīja, ka iekāpšanas process ir kļuvis patīkamāks un mierīgāks.

Tāpat peļņas kāpumā ievērojama nozīme bijusi Flybe maršrutu pārņemšanā Londonas Getvikas lidostā, kā arī aviokompānijas izplešanās citviet Eiropā.

Pārskata gada, kas noslēdzās 30. septembrī, laikā Easyjet pārvadāja 60,8 miljonus pasažieru. Vidēji peļņa uz vienu pasažieru augusi par 46%, sasniedzot 7,03 Lielbritānijas mārciņas (5,91 latu).

Db.lv jau informēja, ka arī Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair grasās nākotnē visas aviobiļetes piesaistīt noteiktām sēdvietām, proti, turpmāk pasažieri vairs nevarēs paši izvēlēties, kur sēdēt. Lēmums par šādu kārtību pieņemts, uzklausot daudzu pasažieru sūdzības par «neprātīgo» kņadu, kas rodas, tiem iekāpjot lidmašīnā un izvēloties sēdvietu. Jaunā sistēma sāks darboties nākamā gada 1. februārī.