Finanses

ECB atturas no publiskiem komentāriem par Rimšēviču, jo veic padziļinātu izpēti

Dienas Bizness, 20.02.2018

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Centrālā banka (ECB) patlaban atturas no publiskiem komentāriem attiecībā uz pēdējo dienu informāciju par Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, jo veic padziļinātu izpēti, raksta Bloomberg.

Vairākas dienas pēc ziņām par kratīšanu LB birojā un privātīpašumā ECB aizvien nav skaidrības par šī notikuma niansēm, teikušas kādas ECB tuvu stāvošas personas. Patlaban ECB sazinās ar I. Rimšēviču.

ECB atteikusies sniegt jebkādu komentāru.

Jo ilgāk ir klusums, jo lielāks spiediens tiek radīts uz ECB prezidentu Mario Dragi, jo šīs ir smagākās apsūdzības vēsturē, ko pieredzējis kāds no ECB padomes locekļiem.

«Līdz šim nekad nav pieredzēta tik atklāta apsūdzība pret centrālās bankas vadītāju, tāpēc ECB ir ļoti riskanti atklāti komentēt šo gadījumu, pirms tā ir runājusi ar viņu pašu un viņa advokātiem,» saka bijušais ECB padomes loceklis Panikos Demetriades, kurš publicējis grāmatu par savu pieredzi Kipras centrālās bankas vadītāja amatā, no kura viņš atkāpās. «Ja viņš viņiem teiks, ka »jums jānāk un mani jāatbalsta«, tas ir savādāks gadījums,» viņš piebildis.

Komentāri

Pievienot komentāru