Finanses

ECB pārstāve: Jauni ekonomikas stimulēšanas pasākumi nav nepieciešami

Žanete Hāka, 24.11.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patlaban nav nepieciešams, lai Eiropas Centrālā banka (ECB) paplašinātu savu monetārās stimulēšanas programmu, uzskata ECB valdes locekle Sabīne Lautenšlagere.

Kā raksta MarketWatch, viņa devusi mājienu – ja ECB vēlēsies palielināt programmas apmērus decembra sanāksmē, tas būs jādara bez nozīmīgās Vācijas atbalsta.

«Mans viedoklis ir skaidrs: patlaban es nesaskatu iemeslu tālākiem monetārās politikas pasākumiem, īpaši jau aktīvu iegādes programmas palielināšanu,» viņa uzsver.

Patlaban saskaņā ar ECB programmu, kas tika sākta martā, centrālā banka ik mēnesi iegādājas valdības parādzīmes 60 miljardu eiro apmērā, lai palielinātu inflāciju tuvāk ECB noteiktajam mērķim – zem 2%. Oktobrī inflācija bija vien 0,1%. ECB iecerējusi, ka programma ilgs līdz nākamā gada septembrim, bet analītiķi paredz, ka tā tiks pagarināta.

S. Lautenšlageres izteikumi seko tikai dažas dienas pēc tam, kad ECB vadītājs Mario Dragi deva tirgiem spēcīgu signālu, ka ECB ir gatava paplašināt savu obligāciju iepirkumu programmu un samazināt depozītu likmi vēl vairāk.

S. Lautenšlagere sacīja, ka nepieciešams laiks, lai pašreizējie ECB stimulēšanas pasākumi ietekmē eirozonas ekonomiku, un piebilda, ka jaunākie dati ir uzrādījuši, ka eirozona spēj turēties pretī vairākiem satricinājumiem pasaules ekonomikā.

«Tas viss kopā liecina, ka eirozona nav situācijā, kad ir nenovēršama tālāka programmas paplašināšana,» uzsvērusi eksperte.

Komentāri

Pievienot komentāru