Finanses

ECB: Vāja ārējā vide kavē eirozonas atlabšanu

LETA, 24.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eirozonas ekonomikas atveseļošanās turpmākajos mēnešos turpināsies, taču ne tik ātrā tempā, kā cerēts, ņemot vērā bažas par situāciju pasaulē un ekonomikas izaugsmes palēnināšanos attīstības valstīs, ceturtdien paziņoja Eiropas Centrālā banka (ECB).

Ekonomikas atlabšana eirozonā turpinās, taču ar lēnāku par gaidīto izaugsmi šā gada sākumā, ņemot vērā vājāku ārējo vidi, norāda ECB.

Atlabšanu turpina slāpēt vājas ekonomikas prognozes attīstības tirgos, nepastāvība finanšu tirgos, nepieciešamās finanšu korekcijas vairākās nozarēs un gauss strukturālo reformu īstenošanas temps, vēsta banka.

Izaugsme Ķīnā turpina palēnināties, negatīvi ietekmējot arī citas attīstības valstis, jo sevišķi attīstības Āzijā, un izejmateriālus eksportējošajām valstīm nepieciešams pielāgoties zemām izejmateriālu cenām, skaidro banka.

Šajā kontekstā eiro vērtība pēdējos mēnešos piedzīvojusi kāpumu pret citām valūtām, negatīvi ietekmējot Eiropas eksportu konkurētspēju.

Vienlaikus iekšzemes pieprasījumu eirozonā vajadzētu atbalstīt ECB monetārās politikas pasākumiem un to labvēlīgajai ietekmei uz finanšu apstākļiem.

Turklāt zemās naftas cenas varētu nodrošināt papildu atbalstu mājsaimniecību ienākumiem un iedzīvotāju patēriņam, kā arī uzņēmumu rentabilitātei un investīcijām, vēsta ECB.