Edurio piesaista rekordlielu atbalsta grantu 1,86 miljonu eiro apmērā 

Latvijā radītais izglītības kvalitātes uzlabošanas risinājums Edurio saņēmis Eiropas Savienības izpētes un inovāciju grantu programmas Horizon 2020 atbalstu 1,86 miljonu eiro apmērā uzņēmuma tālākai attīstībai un izglītības kvalitātes pilnveidei Eiropas mērogā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Žanete Hāka, 2016. gada 21. jūnijs plkst. 13:27

Dibināts 2014.gadā, Edurio ir pirmais latviešu jaunuzņēmums, kam izdevies piesaistīt tāda apmēra Horizon 2020 programmas atbalstu, kas plaši pazīstama ar sīvo konkurenci, augstajiem vērtēšanas kritērijiem, kā arī apjomīgu atbalstu uz inovācijām vērstu produktu un pakalpojumu attīstībai.

«Pagājušo divu gadu laikā strādājot ar platformas izstrādi un testēšanu, Edurio ir sadarbojies ar vairāk nekā 200 skolām un ieguvis vērtīgus padomus no skolu vadītājiem, izglītības pārvaldēm, ministrijas, LIZDAs, Iespējamās Misijas un citiem izglītības sistēmā iesaistītajiem. Bieži var dzirdēt ziņas par izglītības sistēmā valdošajām problēmām, tomēr mēs visur esam guvuši lielu atbalstu, kas pierāda - Latvijā visām iesaistītajām pusēm no sirds rūp izglītības kvalitātes uzlabošana. Bez šī atbalsta un pārliecības, ka mēs veidojam kaut ko noderīgu, mums nebūtu iespēja pretendēt uz Horizon 2020 finansējumu. Tāpēc, pateicībā par Latvijas izglītības sistēmas iesaisti Edurio attīstībā, uz projekta darbības laiku mēs nodrošināsim visām Latvijas skolām pieeju Edurio bez maksas. Tāpat ar šo finansējumu mēs varēsim ne tikai turpināt un paātrināt tehnoloģisko platformas attīstību, bet arī izstrādāt papildus aptauju saturu un datu analīzes iespējas sadarbībā ar University College London Institute of Education, kas ir pasaulē vadošais izglītības pētniecības institūts,» uzsver Ernests Jenavs, Edurio līdzdibinātājs.

«Edurio kļūst par vienu no Latvijas zināšanās un prasmēs balstītajiem piemēriem, kas spējis izstrādāt tādu pakalpojumu, kas guvis novērtējumu starptautiskā mērogā un konkurences rezultātā piesaistījiis Eiropas Savienības grantu programmas finansiālu atbalstu,» saka Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

«Šis ir apliecinājums, ka Latvijas lielākais izaugsmes potenciāls ir ekonomikā, kas balstās uz zināšanām. Tas dod labu signālu, ka izglītība un zinātne ir prioritārās jomas, kurās mērķtiecīgs valsts finansējuma palielinājums kļūs par ieguldījumu, kas veidos valsts budžeta nodokļu ieņēmumus. Latvijas ekonomikas konkurētspēja ir balstīta uz produktivitātes pieaugumu - tehnoloģiskiem faktoriem, ražošanas efektivitāti un inovācijām, kuras spēj veidot zināšanas. Mums ir vajadzīgas vairāk izcilības, kas spēj radīt augstu pievienoto vērtību mūsu ekonomikai, izcilības, kas iedvesmo un mudina ieguldīt izglītībā. Vēlos teikt paldies par iespēju izmantot Edurio radīto platformu Latvijas skolās. Tā būs arī lielisks atbalsts, strādājot pie jaunā izglītības satura, ko plānots ieviest 2018./2019. mācību gadā,» uzsver K.Šadurskis.

«Šodien - digitālajā laikmetā – uzņēmumiem ir svarīgi savā darbībā attīstīt digitālo potenciālu un izmantot tā sniegtās priekšrocības. Latvija lepojas ar tādiem uzņēmumiem kā Edurio. Uzņēmuma piesaistītās investīcijas ir apliecinājums uzņēmuma inovācijas spējai un uzņēmuma tālākajai izaugsmei. Edurio augstais starptautiskais novērtējums ir spilgts piemērs tam, kā mūsdienu globālajā vidē Latvijas jaunuzņēmums spēj veiksmīgi konkurēt, pateicoties izstrādātajam digitālajam risinājumam, ar kura palīdzību nākotnē varēs piedāvāt jaunus inovatīvus pakalpojumus un attīstīt jaunus inovatīvus biznesa modeļus,» norāda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens..

 

Jaunuzņēmums Edurio izveidots kā platforma efektīvam un mūsdienīgam veidam, kā izglītībā iegūt atgriezenisko saiti. Tā ļauj skolām ieklausīties savos skolēnos, skolotājos un vecākos, lai, vadoties no iegūtajiem rezultātiem, uzlabotu mācību procesu un vidi. Divu gadu laikā Edurio ieviests jau vairāk nekā 200 Latvijas skolu, kā arī uzsākti pirmie pilotprojekti Lielbritānijā un Somijā. Edurio sistēmā šobrīd atbildēts jau uz vairāk nekā 3,5 miljoniem jautājumu. Edurio jau piesaistījis investīcijas vairāk nekā 300 tūkstošu eiro apmērā no riska kapitāla sabiedrības Imprimatur un individuāliem investoriem Austrālijā un Lielbritānijā.
 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2015. gada 25. novembris plkst. 13:20

Šodien paziņoti deviņi Rīgas domes un Swedbank kopīgi rīkotās grantu programmas Atspēriens...

2015. gada 09. septembris plkst. 15:00

Latvijas startup uzņēmums Edurio, kas izstrādā tīmekļa rīkus skolām, ieguvis 230 000...

Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...

No šīs sadaļas
2016. gada 21. jūnijs plkst. 8:25

Pēc diviem gadiem Latvijā būs oficiālā elektroniskā e-adrese, un tā obligāti būs...

2016. gada 20. jūnijs plkst. 9:51

Problēma nav marihuānas tirdzniecība, bet gan tās pārraudzība, un IT kompānijām ir...

2016. gada 17. jūnijs plkst. 10:40

Uzņēmums Philips kopā ar latviešu startapu Overly nolēmis Baltijā revolucionizēt iepirkšanos,...

2016. gada 17. jūnijs plkst. 8:34

Rekorda summas nolikšana galdā par uzņēmēju iecienīto sociālo vietni raisa spekulācijas,...

2016. gada 17. jūnijs plkst. 8:31

Ar Xperia X viedtelefonu sēriju Sony pārstāj dzīties pēc tehnoloģiskiem rekordiem un...

2016. gada 16. jūnijs plkst. 9:55

Organizācijas Riga TechGirls mērķis ir meiteņu izglītošana, iedvesmošana...

2016. gada 16. jūnijs plkst. 8:51

Ventspils Augstskolā (VeA) ik gadu tiek aktualizētas studiju programmas, tās pielāgojot strauji...

2016. gada 15. jūnijs plkst. 16:55

Latvijas start-up uzņēmums Ampple radījis iPad aizsargvāciņu ar Bluetooth stereo sistēmu, kas...

2016. gada 15. jūnijs plkst. 10:36

Strauju popularitātes kāpumu piedzīvojis YouTube, kļūstot par pašvaldību trešo...

2016. gada 14. jūnijs plkst. 14:02

Apstiprināta jauna atbalsta programma uzņēmējiem Atbalsts IKT un netehnoloģiskām apmācībām,...