Enerģētika

Eesti Energia audzē peļņu

Jānis Rancāns, 27.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šā gada otrajā ceturksnī Igaunijas energokompānijas Eesti Energia tīrā peļņa, salīdzinot ar gadu iepriekš, augusi par 16 procentiem un veidojusi 24,6 miljonus eiro, vēsta kaimiņvalsts raidsabiedrība ERRR.

Peļņas pieaugumu izdevies iegūt pateicoties iedalītajām bezmaksas CO2 izmešu kvotām, kā arī koncernā ietilpstošā uzņēmuma Elektrilevi rentabilitātei.

Tomēr gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pirms gada, par 14% līdz 177 miljoniem eiro samazinājies Igaunijas energokompānijas apgrozījums. Tāpat samazinājušies elektroenerģijas un šķidrā kurināmā pārdošanas apjomi.

Elektroenerģijas pārdošana privātajiem klientiem aizvadītajā ceturksnī veidojusi 6,4% no Eesti Energia apgrozījuma. Kopumā gada pirmajos sešos mēnešos Eesti Energia apgrozījums sasniedzis 413 miljonus eiro, kas gan ir par 7% mazāk nekā tādā pašā periodā gadu iepriekš.

Db.lv jau vēstīja, ka Latvenergo grāmatvedības peļņa aizvadītajā gadā bija 658,5 miljoni lati. Uzņēmums šo augsto rādītāju skaidroja ar meitas uzņēmumu atdalīšanu. Latvenergo norāda, ka saskaņā ar konsolidēto gada pārskatu gada peļņa ir 43,8 miljoni latu, bet nomaksātās dividendes – 40 miljoni latu.

Latvenergo skaidro, ka 2011. gadā tika veikts vienreizējs un Latvenergo darbībai neraksturīgs darījums - atbilstoši ES direktīvai, tika nodalīti pārvades un sadales sistēmas operatori pēc tirgus vērtības 500 miljonu latu vērtībā.