Ēģiptē izpērk pirmās nepieciešamības produktus

2011. gada 04. februāris plkst. 10:48
Autors: Andra Briekmane
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Šorīt sazinoties ar mūsu pārstāvjiem Ēģiptes kūrortos, saņēmām informāciju par rīsu, eļļas un dārzeņu strauju izpirkšanu no vietējiem pārtikas veikaliem,» informē Solvita Stalneka, tūroperatora Go Adventure Latvijas biroja vadītāja. «Tā kā rīsi un eļļa ir neatņemamas sastāvdaļas Ēģiptes pamatēdienu pagatavošanai, iespējams, vietējie iedzīvotāji ir nobažījušies par savu tālāko nākotni pēc nemieriem, tāpēc jau iepriekš nodrošinās ar nepieciešamākajiem pārtikas produktiem.»

Šorīt saņemtā informācija liecinot, ka situācija kūrortos ir mierīga. Tūristiem nav noteikti pārvietošanās ierobežojumi pilsētā, tomēr viesnīcu personāls drošības dēļ aicinot tūristus uzturēties viesnīcas teritorijā.

Ārlietu ministrija ziņo, ka tiek uzturēti pastāvīgi kontakti ar Latvijas tūrisma firmu pārstāvjiem un kūrortos esošajiem Latvijas tūristiem. Jau sešas personas ir izceļojušas no Ēģiptes uz Latviju pirms plānotā uzturēšanās laika beigām. Tūrisma kompānijas ir apliecinājušas savu gatavību nekavējoties organizēt Latvijas tūristu atgriešanos gadījumā, ja drošības situācija Ēģiptes kūrortos pasliktināsies.

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas un Latvijas pārstāvniecības Kairā sniegto informāciju, Ēģiptē pastāvīgi dzīvo apmēram 50 Latvijas valsts piederīgie. Konsulārajam dienestam izdevies sazināties ar 37 personām. Apmēram 20 personas ir izteikušas vēlēšanos pamest Ēģipti tuvākajā laikā, 13 no tām jau pametušas Ēģipti. 18 personas no visām apzinātajām šobrīd neplāno izceļot no valsts.

Ārlietu ministrijas rīcībā ir informācija par vienu Latvijas valsts piederīgo, kurš, iespējams, ir cietis incidentā, kas nav saistīts ar Kairas centrā notiekošajiem protestiem. Vēstniecība ar cietušo personu ir sazinājusies un pārliecinājusies, ka tā atrodas drošībā un gatavojas atgriezties Latvijā.

Jau ziņots, ka lidojumi no Latvijas uz Ēģipti vairs netiek organizēti. Klientiem, kas nevar doties uz Ēģipti, jo lidojumi ir atcelti, tūroperātori piedāvā doties uz citu galamērķi, mainīt ceļojumu datumu vai atgriezt naudu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām