Pasaulē

Ēģiptes miljardieris piedāvā bēgļiem nopirkt Vidusjūras salu

LETA, 04.09.2015

Foto: AFP/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ēģiptes miljardieris Naguibs Saviris aicinājis Itāliju un Grieķiju pārdot viņam kādu Vidusjūras salu, kur varētu tikt izmitināti Sīrijas un citu kara plosīto valstu bēgļi.

Telekomunikāciju magnāts par savu iniciatīvu paziņojis tviterī.

«Grieķija vai Itālija, pārdodiet man kādu salu! Es pasludināšu tās neatkarību un izmitināšu imigrantus, un nodrošināšu viņiem darbu, uzbūvējot tiem jaunu valsti,» paziņoja Saviris.

Intervijā televīzijā Saviris sacīja, ka ar šo plānu vērsīsies pie Grieķijas un Itālijas valdībām.

Atbildot uz ziņu aģentūras AFP jautājumu, vai šis plāns varētu darboties, uzņēmējs sacīja: «Protams, tas ir paveicams.»

«Ir vairāki desmiti salu, kas ir neapdzīvotas un kur varētu izmitināt simtiem tūkstošu bēgļu,» norādīja Saviris. «Tur cilvēkiem būtu pagaidu mājas, tad var sākt pieņemt darbā cilvēkus, lai būvētu mājokļus, skolas, universitātes, slimnīcas.»

«Un, ja lietas uzlabosies, tie, kas vēlas doties atpakaļ [uz dzimtajām valstīm], dodas atpakaļ,» piebilda Saviris, kura ģimene Sarkanās jūras piekrastē attīstījusi populāro El Gunas kūrortu.

Viņš atzina, ka plāna īstenošanas ceļā var rasties sarežģījumi - gan centienos pārliecināt Itāliju un Grieķiju pārdot salas, gan arī nosakot jurisdikciju un muitas nosacījumus.

Tomēr pret tiem, kam tiks dots patvērums, izturēsies kā pret «cilvēciskām būtnēm», viņš sacīja, piebilstot, ka šobrīd pret imigrantiem izturas kā «pret lopiem».

Saviris ir prezidents uzņēmumā Orascom TMT, kam pieder mobilo sakaru tīkli vairākās Tuvo Austrumu un Āfrikas valstīs, un Korejā, kā arī zemūdens komunikāciju tīkli.

Ēģiptē viņam pieder arī telekanāls.

Atbilstoši ANO datiem, lai nokļūtu Eiropā, kopš gada sākuma Vidusjūru šķērsojuši vairāk nekā 300 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā - pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz, - bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.