Eiro joprojām zem 1,10 dolāru atzīmes 

Nākamajā nedēļā ASV prezidenta vēlēšanas un nedēļas nogales FIB paziņojumi tikai saduļķo ūdeni, kas pēdējās dienās ir pavājinājis dolāra pozīcijas, jaunākajā SEB bankas apskatā norāda Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš.

Žanete Hāka, 31.10.2016

Tomēr eiro joprojām ir zem 1,10 dolāru atzīmes. ASV pasniedza virkni labu ekonomikas rādītāju: septembrī labs mājokļu tirdzniecības rādītājs un ASV Q3 IKP dati provizoriski ir labāki nekā tirgus dalībnieki vidēji bija prognozējuši (+2,9% gada laikā).

Nākamajās dienās lielāka uzmanība jāpievērš notikumiem uz politiskās skatuves nevis ekonomikas frontē, jo tuvākajās dienās politika vairāk nekā ekonomika ietekmēs dolāra cenu. Eirozonas provizoriskos Q3 IKP datus publicēs šodien 12.00. Tajā pašā laikā publicēs arī provizoriskos eirozonas oktobra inflācijas datus. Pagājušajā nedēļā publicētie eirozonas noskaņojuma indeksi visos segmentos (ražotāji, pakalpojumi, patērētāji) bija nedaudz labāki par gaidīto, bet eiro un dolāra attiecībās šobrīd karstais jautājums ir ASV prezidenta 8. novembra vēlēšanu rezultāts.

Jaunākais izdevums