Pakalpojumi

Eiro laupītāji varētu sirot arī Latvijā

Elīna Pankovska, 05.03.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz ar eiro ieviešanu, iespējams, no nākamā gada varētu sadārdzināties arī inkasācijas pakalpojumi.

Uzņēmumiem būs jāievēro stingrāki noteikumi, veicot inkasācijas darbības, un tieši tas ir iemesls varbūtējam cenu kāpumam. Pašlaik Iekšlietu ministrija, Drošības biznesa asociācija un sociālie partneri izstrādā jaunu apsardzes darbības likumprojektu. Esošā likuma pārstrāde ir saistīta ar daudziem jautājumiem, kas jāatrisina apsardzes nozarē, bet vienas no svarīgākajām ir izmaiņas, kas saistās tieši ar eiro ieviešanu.

Daļa nozares uzņēmumu prognozē, ka, iespējams, pēc prasību ieviešanas varētu sadārdzināties inkasācijas pakalpojuma cena, savukārt aptaujātie uzņēmumi, kas izmanto inkasācijas pakalpojumus, pagaidām nesatraucas, norādot, ka nekas neliecina par krasu cenu kāpumu.

SIA Koblenz Drošība valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks atgādina, ka, piemēram, latus ārzemniekiem pie mums laupīt neesot intereses, jo tos var realizēt tikai šeit uz vietas, savukārt eiro ieviešana mainīs situāciju.

«Lati ir grūti realizējami, ārvalstu bandītiem tie vēsturiski nav bijuši interesanti. Savukārt, tiklīdz būs eiro, tā visiem, sākot ar lietuviešiem un beidzot ar visā Eiropā zināmajām rumāņu un bulgāru laupītāju grupām, kļūstam interesanti. Iespējams, grupas nolems, ka vienkāršāk ir aplaupīt inkasācijas mašīnu Latvijā nekā Vācijā, līdz ar to risks pieaug.»

Komentāri

Pievienot komentāru