Auto

Eiropā jaunu auto tirdzniecība pieaug pirmo reizi kopš 2011. gada

Žanete Hāka, 22.05.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Eiropas Savienībā jaunu pasažieru automobiļu tirdzniecības apjomi aprīlī sasniedza 1,038 miljonus latu, kas ir par 1,7% vairāk nekā pirms gada, liecina Eiropas Autoražotāju Asociācijas (ACEA) apkopotie dati.

Kopumā Eiropā gada griezumā (pērnā gada aprīlis pret šā gada aprīli) jaunu pasažieru automobiļu pirmreizējās reģistrācijas pieaugums ir atgriezies pirmo reizi kopš 2011.gada septembra.

Aprīlī Eiropā jaunu auto pārdošanas rezultāti lielākajos tirgos – Vācijā (+3,8%), Spānijā (+10,8%) un Lielbritānijā (+14,8%) bijuši pozitīvi. «Šī ir ļoti laba ziņa, jo Eiropas auto tirgus uzrādīja lejupslīdi 19 mēnešus pēc kārtas. Galvenie pieauguma vaļi ir Lielbritānijas un Vācijas tirgi, jo šīs auto ražošanas un tirdzniecības lielvalstis ietekmē noskaņojumu visā Eiropā. Ne mazāk nozīmīgs notikums ir Spānijas tirgus atgūšanās pēc ilgas lejupslīdes,» skaidro Latvijas Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

Tiesa gan, dažās valstīs aprīlis auto tirdzniecībā joprojām bijis negatīvs, piemēram, Francijā (-5,3%) un Itālijā (-10,8%).

Daļa no lielākajiem auto ražotājiem, ieskaitot VW (+9,9%) un Renault (+5,3%), uz kopējā ES jaunu auto tirgus fona aprīlī ir atguvuši pozitīvu tirgus pozīciju. Visstraujāko pārdošanas apjoma kāpumu aprīlī uzrāda Daimler (+10,7%), ko veicināja veiksmīga A klases Mercedes Benz tirdzniecība.

Savukārt no VW Grupa ražotajiem automobiļiem Eiropā visvairāk aprīlī ir reģistrēti Audi – 63,9 tūkstoši vienību jeb par 8,5% vairāk nekā pērn aprīlī. PSA Grupa un Fiat Grupa ražoto automobiļu realizācijas apjomi Eiropā joprojām ir par 10% zemāki nekā aizvadītā gada aprīlī.

No Baltijas valstīm aprīlī pasažieru automašīnas visvairāk reģistrētas Igaunijā – 1913 automašīnas jeb par 22,2% vairāk kā 2012.gada aprīlī, savukārt Lietuvā un Latvijā pirmreizējo jaunu auto reģistrāciju skaits ir bijis negatīvs – attiecīgi 1043 (-1,9%) un 796 (-10%) vienības.

Šā gada četros mēnešos Eiropas Savienībā ir reģistrēti vairāk nekā 4 miljoni jaunu pasažieru automobiļu.