Eiropa pieprasa interneta gigantam Google mainīt privātuma politiku

2013. gada 05. jūlijs plkst. 11:50
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Eiropas datu aizsardzības regulatori draudējuši uzsākt tiesvedību pret tehnoloģiju kompāniju Google saistībā ar tās 2012. gadā pieņemto privātuma politiku, kas pārkāpjot «caurspīdīguma saistības».

Lielbritānijas, Vācijas un Itālijas regulatori kompānijai Google likuši mainīt privātuma politiku, pretējā gadījumā interneta gigantam nāksies rēķināties ar juridiskām sankcijām. Iepriekš līdzīga satura iebildumus pret Google izteica arī Francijas un Spānijas regulatori.

Google jaunā privātuma politika, kuras ietvaros tiek apvienoti lietotāja dati no vairākiem kompānijas pakalpojumiem, radot nopietnus jautājumus saistībā ar tās atbilstību Lielbritānijas Datu aizsardzības aktu, pavēstījis britu regulators. Privātuma politikas mainīšanai Apvienotā Karaliste kompānijai devusi laiku līdz 20. septembrim. Savukārt Vācijas regulators pavēstījis, ka Google nāksies stāties priekšā, lai atbildētu uz jautājumiem par privātuma politiku, kas «pārkāpj kompānijas apņemšanos ievērot datu izmantošanas un uzglabāšanas caurspīdīgumu».

Tikmēr Google uzstāj, ka tās privātuma politika ievēro Eiropas likumdošanu un ļauj kompānijai radīt vienkāršākus un efektīvākus pakalpojumus. «Šajā procesā mēs pilnībā sadarbojamies ar varasiestādēm un plānojam to darīt arī turpmāk,» norādīja Google.

Jau vēstīts, ka Francijas datu aizsardzības regulators licis kompānijai Google trīs mēnešu laikā privātuma politiku pārveidot tā, lai tā atbilstu valsts likumiem, pretējā gadījumā interneta gigantam solot piemērot sodu.

Francijas Nacionālās informātikas un brīvības komisijas (CNIL) skaidro, ka pēc pārbaužu veikšanām nonākusi pie secinājuma, ka lietotājiem nav iespējas uzzināt, kādā veidā Google izmanto to personīgo informāciju. Tāpat lietotāji nekādā mērā nespēj šo procesu kontrolēt. 

Jau iepriekš Google Eiropā saskārās ar dažādām juridiskām problēmām saistībā ar datu aizsardzību. Kompānijai nācās rediģēt Street View uzņemtos attēlus, kā arī sašutumu izsauca, ka Google, fotografējot ielas savam pakalpojumam, savākusi Wi-Fi datus, tostarp lietotājvārdus un paroles.

Tāpat Eiropas un ASV regulatori pieprasījuši no Google informāciju saistībā ar tās topošajām Google Glass paplašinātās realitātes brillēm, kuras var uzņemt apkārtējo attēlu tiem nemaz nezinot.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām