Investors

Eiropas investoru noskaņojums pasliktinās

Žanete Hāka, 08.04.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aprīlī Eiropas investoru noskaņojums pasliktinājies vairāk nekā ekonomisti prognozēja, ko veicinājuši notikumi Kiprā, liecina Sentix izpētes centra pētījums.

Indekss, kas raksturo noskaņojumu eirozonā, saruka no mīnus 10,6 punktiem martā līdz mīnus 17,3 punktiem aprīlī, krītoties jau otro mēnesi pēc kārtas. Tādējādi tas ir zemākais rādītājs kopš decembra, raksta Bloomberg.

Indekss, kas raksturo ekonomikas gaidas, samazinājās no 8,3 punktiem līdz 0,5 punktiem, savukārt pašreizējās situācijas vērtējums samazinājās no mīnus 27,8 punktiem līdz mīnus 33,5 punktiem.

Jāpiebilst, ka noskaņojums Vācijā, kas ir Eiropas lielākā ekonomika, aprīlī arī pasliktinājās – indekss nokrita no 24,5 punktiem līdz 17,6 punktiem.

Db.lv jau rakstīja, ka Vācijas ekonomika pagājušajā mēnesī sabremzējusies, gandrīz sasniedzot stagnāciju. Arī Francijas dati ir apbēdinoši, vēsta BBC.

Markit iepirkumu vadītāju indekss (PMI), kas mēra gan ražošanas, gan pakalpojumu nozari, Vācijā pagājušajā mēnesī samazinājies līdz 50,6 punktiem. Februārī tas bija 53,3 punktu līmenī. Rādītājs virs 50 punktu atzīmes norāda uz izaugsmi.

Francijas rādītājs sarucis līdz 41,9 punktiem, kas ir sliktākais sniegums kopš 2009. gada marta.

Eirozonai kopumā indekss samazinājies līdz 46,5 punktiem no 47,9 punktiem februārī.

Kriss Viljamsons (Chris Williamson), Markit galvenais ekonomists, komentējis, ka jaunākie dati iezīmē drūmu ainu. «[Eirozonas] recesija atkal padziļinās, uzņēmumi ziņo, ka tos arvien vairāk satrauc reģiona parādu krīze un politiskā nestabilitāte,» viņš sacījis.

Komentāri

Pievienot komentāru