Pasaulē

Eiropas Savienība noticējusi Itālijai

Jānis Rancāns, 28.05.2013

Avots: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sagaidāms, ka Eiropas Komisija (EK) šonedēļ aicinās atcelt uzraudzību, kas piemērota Itālijas valsts tēriņiem kopš 2009. gada, kad valsts pārsniedza Eiropas Savienības (ES) noteiktos budžeta deficīta griestus.

Itālija, kas veikusi budžeta izdevumu samazinājumu, kā arī ieviesusi taupības programmu, ar nepacietību gaida tā sauktā pārmērīga budžeta deficīta novēršanas procedūras atcelšanu, vēsta Reuters. Itālija cer, ka ekonomiskās krīzes apstākļos uzraudzības atcelšana valstij ļaus iegūt vairāk vietas tautsaimniecības manevriem.

«Komisija rekomendēs atcelt procedūru. Pēc tam tas būs dalībvalstu pārziņā, apstiprināt priekšlikumu,» aģentūrai Reuters sacījis anonīms avots Eiropas Komisijā. Itālijai gan tiks izvirzīti arī vairāki noteikumi kā, piemēram, budžeta deficīta saglabāšana zem trīs procentiem no iekšzemes kopprodukta (IKP), valsts parāda samazināšana, kas, saskaņā ar prognozēm, šogad var sasniegt 130% no IKP, kā arī banku sektora reformēšana.

Itālijas politiķi norāda, ka budžeta uzraudzības sistēmas atcelšana varētu atbrīvot resursus līdz par 12 miljardu eiro apmērā. «Procedūras slēgšana ļaus mums palielināt izmantojamos līdzekļus no septiņiem līdz desmit miljardiem eiro. Optimistiskākā scenārija gadījumā – pat 12 miljardus eiro,» sacījis reģionālo lietu ministrs Graciano Delrio (Graziano Delrio).

Ministrs arī norādījis, ka brīvo naudu varētu izmantot, lai risinātu Itālijas augsto jauniešu bezdarbu, kā arī, lai samazinātu nepopulāro īpašuma nodokli.

Db.lv jau vēstīja, ka Itālijas jaunais premjers Enriko Leta apsolījis steidzīgi rīkoties, lai mainītu taupības politikas virzienu, kas «nogalina Itāliju». Tāpat viņš solījis, ka rezultāti būs redzami jau pēc 18 mēnešiem, pretējā gadījumā premjers uzņemšoties visu atbildību.

Savā inaugurācijas runā Itālijas premjers sacīja, ka centīsies panākt izmaiņas Eiropas Savienības (ES) taupības politikā un veicināšot ekonomisko izaugsmi un jaunu darba vietu rašanos.

Komentāri

Pievienot komentāru