Eiropas uzņēmumi piedzīvos ievērojamu peļņas pieaugumu

2017. gada 21. decembris plkst. 14:40
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Eiropas uzņēmumiem, kurus pārstāv STOXX 600 indekss, šī gada trešajā ceturksnī bija diezgan vāji rādītāji, norāda Luminor eksperti.

Peļņa pieauga par 1,3% salīdzinājumā ar 2016. gada 3. ceturksni, kamēr ieņēmumu pieaugums tiek prognozēts 3,6% apmērā. Tikai 46,3% uzņēmumu ziņotajos rezultātos uzrādīja labāku peļņu nekā tika gaidīts, kas ir mazāk par ilgtermiņa vidējo rādītāju – 50%. Šos pliekanos rezultātus daļēji var izskaidrot ar eiro maiņas kursa kāpumu.

Tā kā Eiropas uzņēmumi aptuveni pusi no saviem ieņēmumiem gūst no ārvalstīm, pieaugošais valūtas maiņas kurss samazina šo ieņēmumu vērtību eiro valūtā. Un, ja izmaksu bāze galvenokārt ir eiro, šāda kursa vērtības attīstība rada spiedienu arī uz peļņu. Nozaru griezumā enerģētikas nozares uzņē- mumu peļņa pieauga visvairāk (53%), tai sekoja komunālo pakalpojumu uzņēmumi ar 15,4% pieaugumu. Arī Eiropas tehnoloģiju nozare uzrādīja lieliskus rezultātus, piedzīvojot 15,1% peļņas pieaugumu. No otras puses, finanšu nozare bija tā, kas kopējo rezultātu vilka uz leju ar uzņēmumu peļņas samazinājumu 15,9% apmērā.

Skatoties uz 2017. gadu kopumā, sagaidāms, ka Eiropas uzņēmumi piedzīvos ievērojamu peļņas pieaugumu par 15,4%, jo finanšu un enerģētikas nozaru peļņas līmeņi viens otru atsver. Turklāt paredzams, ka peļņas augšupejošā tendence pastiprināsies, jo analītiķi prognozē 17,6% peļņas pieaugumu 2018. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 3. ceturksni.

Dalies ar šo rakstu