Eiropas zemo cenu lidsabiedrība iekasēs maksu par rokas bagāžu

2012. gada 05. oktobris plkst. 11:44
Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Ungārijas zemo cenu aviokompānija Wizz Air mainījusi savu bagāžas politiku un turpmāk iekasēs maksu par rokas bagāžu, kļsūtot par pirmo Eiropas aviokompāniju, kas sper šādu soli.

Pasažieriem, kuru rokas bagāžas izmērs pārsniedz 42 cm x 32 cm x 25 cm, par to turpmāk būs jāmaksā desmit eiro. Mazākas somas varēs pārvadāt bez maksas gadījumā, ja tās būs iespējams novietot salonā zem sēdekļa. Maksimālais bagāžas svars ir desmit kilogrami, un bagāžas izmērs nedrīkst pārsniegt 56 cm x 45 cm x 25 cm, un tai jāietilpst speciāli bagāžai paredzētajā nodalījumā virs sēdvietas, paziņojusi lidsabiedrība.

Jaunā zemo cenu aviokompānijas rokas bagāžas politika stāsies spēkā 24. oktobrī un būs piemērota visos maršrutos, izņemot lidojumus uz un no Ukrainas lidostām, ko veic Wizz Air Ukraine. Maksa par rokas bagāžu tiks piemērota maršrutā Kijeva-Budapešta un Kijeva-Lūtona.

«Jaunā bagāžas politika ieviesta, lai veicinātu to, ka pasažieri uz klāja ierodas ar mazāka apjoma bagāžu, tādējādi padarot iekāpšanu ātrāku un vienkāršāku,» teikts paziņojumā oficiālajā Wizz Air mājas lapā.

Kompānija norāda, ka jaunā politika ļaušot samazināt maksu par lidojumu par pieciem eiro, ja pasažieru skaits samazināsies līdzšinējā apjomā.

Nesen veiktā portāla Skyscanner aptauja liecina, ka lielākā daļa (88%) gaisa satiksmes pasažieru iebilst pret jauno bagāžas politiku un varētu izvēlēties citu aviokompāniju, ar ko lidot.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām