Tehnoloģijas

Eiropas zinātnieki izmanto Lattelecom mākoņpakalpojumus

Jānis Vēvers, 24.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju uzņēmuma Lattelecom piedāvātie mākoņpakalpojumi tagad pieejami Eiropas akadēmiskā tīkla GEANT (Gigabit European Academic Network) organizācijām sešās valstīs – Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Baltkrievijā un Ukrainā

Tādejādi Latvijas uzņēmums iekļuvis respektablā kompānijā ar pasaules vadošo mākoņpakalpojumu sniedzējiem, kuru pakalpojumi pieejami GEANT tīkla organizācijām.

GEANT tīkls ir visas Eiropas tīkls zinātnes, pētniecības un izglītības atbalstam, kas savstarpēji savieno Eiropas nacionālo valstu akadēmiskos tīklus, ļauj uzglabāt un analizēt milzīgu datu apjomu un attālināti piekļūt informācijai. GÉANT ir galvenais Eiropas zinātnes e-infrastruktūru veidojošais projekts Eiropas pētījumu telpā, ko šobrīd lieto vairāk nekā 50 miljoni lietotāju no vairāk nekā 10 tūkstošiem izpētes un izglītības iestāžu visā Eiropā.

Pērn GEANT un tā partneri no valstu nacionālajiem izglītības un zinātnes tīkliem rīkoja Eiropas mēroga mākoņpakalpojumu iepirkumu, lai veicinātu mākoņpakalpojumu lietošanu izpētes un izglītības institūciju vidū. Iepirkumā, kas tika organizēts vienlaikus 36 valstīs, piedalījās vairāk nekā 100 pakalpojumu sniedzēji, un tā kopējais plānotais budžets četru gadu periodam ir 500 miljoni eiro.

Lattelecom grupai pieder četri datu centri, no kuriem datu centrs Dattum ir Ziemeļeiropā pirmais un drošākais TIERIII un PCI DSS (Payments Card Industry Data Security Standart) sertificētais datu centrs. Pateicoties veiksmīgajai datu centru pakalpojumu virzībai un vairāk nekā 15 gadu pieredzei datu centru pakalpojumi nodrošināšanā, Lattelecom datu centru pakalpojumu eksports 2016. gadā pieauga par 34%.

Sadarbībā ar Lattelecom

Komentāri

Pievienot komentāru