Eirozonā ražošanas aktivitāte atgriezusies 2009. gada līmenī

2011. gada 01. septembris plkst. 16:11
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ražošanas apjomi eirozonā samazinājušies varāk nekā tika paredzēts iepriekš, sasniedzot zemākos rādītājus kopš 2009. gada, vēsta BBC. Ražošanas menedžeru indekss (Markit/Cips manufacturing purchasing manager’s index (PMI) eirozonā augustā samazinājies līdz 49 punktiem. Jebkurš rādītājs, kas ir zemāks par 50 punktiem, vērtējams kā ražošanas sarukšana. PMI eiroznā jūlijā bija 50,4 punktu apmērā.

Pagājušajā mēnesī vājākais ražošanas sektors eirozonā ir bijis parādu krīzes mocītajā Grieķijā – tās PMI bijis 43,3 punkti, savukārt lielākā ražošanas aktivitāte eirozonā bijusi Vācijā, kur PMI bijis 50,09 punkti. Ražošanas apjomu samazināšanās augustā bija vērojama arī Francijā (49,1 punkts), Itālijā (47,0 punkti) un Spānijā (45,3 punkti).

Ārpus eirozonas - Lielbritānijā, kur PMI ir samazinājies līdz 49 punktiem, nu ir sasniegts tik zems ražošanas aktivitātes līmenis, kāds tas bija pirms 26 mēnešiem. Savukārt Lielbritānijas eksports, kas nodrošināja ražošanas atlabšanu iepriekš, nu ir piedzīvojis straujāko samazinājumu kopš 2009. gada maija.

«Kopumā CIPS veiktā aptauja norāda uz pastāvošajiem riskiem rūpniecības nozarē, un, iespējams, ka arī ekonomikā kopumā,» norādījis Capital Economics ekonomists Semjuels Tombss (Samuel Tombs).

PMI Ķīnā aizvadītajā mēnesī bija 49,9 punkti un Japānā – 51,9 punkti.

Dalies ar šo rakstu