Eirozonas 4. ceturkšņa izaugsmi nodrošinājis mājsaimniecību patēriņš 

Pēc šodien publicētajiem Eurostat datiem, 2016. gada pēdējā ceturksnī, eirozonas ekonomisko izaugsmi nodrošinājis mājsaimniecību patēriņš un investīciju aktivitātes pieaugums. 

Kārlis Mīlbergs, 07.3.2017

Foto: pixabay.com

Līdz ar to ir piepildījušās Eurostat prognozes, ka 2016. gada 4. ceturksnī eirozona ir sasniegusi 0,4% izaugsmi, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni un 1,7% izaugsmi, salīdzinot ar 2015. gadu.

Dati uzrāda, ka tieši mājsaimniecību patēriņš kopējam 4. ceturkšņa pieauguma rādītājam ir pievienojis 0,2 procentpunktus, savukārt kopējās investīcijas kapitālā ir pievienojušas vēl 0,1 procentpunktu, ziņo Euronews.

Pieaugošie uzņēmumu produktu uzkrājumi un valdību izdevumi pievienojuši vēl pa 0,1 procentpunktam katrs, kamēr kopējās tirdzniecības bilances dati rādītāju samazinājuši par 0,1 procentpunktu.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.