Jaunākais izdevums

Tevi varētu interesēt

Dalies ar šo rakstu

Novembrī eirozonas ražošana piedzīvojusi kāpumu jau piekto mēnesi pēc kārtas, atsaucoties uz Markit datiem, raksta Bloomberg.

Eirozonas ražošanas nozares iepirkumu menedžeru aptauja liecina, ka indekss novembrī pieaudzis līdz 51,5 punktiem. Oktobrī tas bija 51,3 punkti. Savukārt indekss, kas apkopo pakalpojumu sektora datus, negaidīti sarucis no 51,6 punktiem oktobrī līdz 50,9 punktiem novembrī.

Indekss virs 50 punktiem liecina par izaugsmi.

Lielākā ietekme uz indeksa kāpumu bija Eiropas lielākajai ekonomikai – Vācijai, kur ražošanas indekss pieaudzis līdz 29 mēnešu augstākajam līmenim – 52,5 punktiem, bet pakalpojumu indekss sasniedzis 54,5 punktus, kas ir augstākā atzīme deviņu mēnešu laikā.

Savukārt Francija, kas ir eirozonas otra lielākā ekonomika, piedzīvoja ražošanas indeksa kritumu līdz sešu mēnešu zemākajai atzīmei, tādējādi atjaunojot bažas par risku, ka IKP varētu piedzīvot kritumu ceturtajā ceturksnī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Naftas cena nedaudz pakāpjas

Žanete Hāka, 22.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceturdien naftas cena nedaudz pieauga pēc tam, kad lielākais melnā zelta patērētājs – Ķīna – publicēja labākus ražošanas datus, nekā iepriekš prognozēts.

ASV vieglās jēlnaftas WTI cena oktobra piegādēm pieauga par 0,35% līdz 104,21 dolāram par barelu. Savukārt Brent cena palielinājās par 0,12% līdz 109,94 dolāriem par barelu.

Jāpiebilst, ka Ķīnas iepirkuma menedžeru indekss augustā pieaudzis līdz 50,1 punktam. Eksperti gaidīja, ka tas būs 48 punktu līmenī.

Trešdien tika publicēts iknedēļas Enerģētikas informācijas administrācijas pārskats, kas uzrādīja lielāku ASV naftas rezervju kritumu, nekā iepriekš tika gaidīts. Pagājušajā nedēļā jēlnaftas uzkrājumi sarukuši par 1,4 miljoniem barelu.

Goldman Sachs norāda, ka pasaules naftas rezerves ir ievērojami sarukušas, kas varētu veicināt cenas pieaugumu līdz 115 dolāriem tuvākajā laikā.

Komentāri

Pievienot komentāru