EK dod zaļo gaismu jauno vilcienu naudas novirzīšanai infrastruktūras attīstībai

2013. gada 07. maijs plkst. 17:24
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija (EK) atbalstījusi Latvijas piedāvājumu, kas paredz iepriekš plānoto Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu elektrovilcienu un dīzeļvilcienu iegādei pārdalīt citiem dzelzceļa transporta investīcijas projektiem, informēja Finanšu ministrijas pārstāvji.

Plānotais finansējums vairāk nekā 100 miljonu latu apmērā tiks novirzīts dzelzceļa infrastruktūrai, pasažieru piekļuves un apkalpošanas infrastruktūras modernizācijai (peronu rekonstrukcijai) un esošo dīzeļvilcienu vagonu modernizācijai.

Saskaņā ar Latvijas priekšlikumu un EK norādēm vismaz 21% no minētajām investīcijām jānovirza projektiem, kas sekmē videi draudzīgu un mūsdienīgu transporta sistēmu attīstību pilsētās un piepilsētās, uzlabo pasažieru pārvadājumu kvalitāti un veicina transporta energoefektivitāti. Savukārt 79% novirzāmi transporta infrastruktūrai, kas atbilst augstiem kvalitātes un drošības standartiem un kas ir integrēta kopējā Eirāzijas transporta sistēmā.

Paredzēts, ka VAS Latvijas Dzelzceļš īstenos vairākus projektus - pasažieru piekļuves un apkalpošanas infrastruktūras modernizāciju, Šķirotavas stacijas parku signalizācijas sistēmas modernizāciju, Liepājas stacijas signalizācijas projekta modernizāciju ar sliežu ceļu rekonstrukciju, dzelzceļa sliežu rekonstrukciju Rietumu-Austrumu koridorā, pārmiju pārvedu nomaiņu Rietumu-Austrumu un Rail Baltica koridorā un maģistrālā datu pārraides tīkla modernizāciju Austrumu-Rietumu transporta koridorā. Savukārt AS Pasažieru vilciens plāno veikt ritošā sastāva modernizāciju. 

Dalies ar šo rakstu