EK: Facebook sniedzis maldinošu informāciju saistībā ar WhatsApp pārņemšanu

2016. gada 20. decembris plkst. 16:32
Autors: LETA
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija (EK) otrdien apsūdzēja sociālā tīkla kompāniju Facebook par maldinošas informācijas sniegšanu, kad tā centās iegūt apstiprinājumu viedtālruņu īsziņu apmaiņas rīka WhatsApp pārņemšanai.

EK norāda, ka Eiropas Savienības (ES) sniegtais apstiprinājums šim darījumam, par kuru tika paziņots 2014.gada oktobrī, netiek apšaubīts, taču Facebook varētu tikt piemērots naudassods vairāku simtu miljonu eiro apmērā.

«EK nosūtījusi Facebook iebildumu paziņojumu, kurā apgalvots, ka uzņēmums sniedzis nepatiesu vai maldinošu informāciju komisijas 2014.gadā īstenotās izmeklēšanas laikā,» norāda EK.

Tādējādi Facebook pievienojusies ASV informāciju tehnoloģiju uzņēmumiem Google, Amazon un Microsoft, kas arī iesaistīti vērienīgās ES izmeklēšanās saistībā ar konkurences pārkāpumiem.

Facebook izvirzītas apsūdzības par ES maldināšanu apgalvojumos, ka ir tehniski neiespējami apvienot lietotājus starp abiem pakalpojumiem.

Taču augustā WhatsApp paziņoja, ka sāks nodot lietotāju datus Facebook, lai nodrošinātu uzlabotākus reklāmas pakalpojumus un cīnītos ar surogātsūtījumiem šajā platformā.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi