EK iesniegts pieteikums Rail Baltica projektam; Latvija piesakās uz visu 240 milj. eiro aploksni

2015. gada 26. februāris plkst. 15:34
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Kopuzņēmums AS RB Rail un Latvija, Igaunija un Lietuva ceturtdien iesniedza Eiropas Komisijā (EK) kopīgu pieteikumu Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) Rail Baltica projekta pirmās kārtas finansējuma piešķiršanai, kā arī triju Baltijas valstu transporta ministru kopīgi parakstīto atbalsta vēstuli, informē Satiksmes ministrija.

Rail Baltica ir lielākais publiskās dzelzceļa lietošanas infrastruktūras izbūves projekts pēdējos 100 gados un tas ir starptautisks pārrobežu projekts ar lielu Eiropas pievienoto vērtību, veidojot savienojumu trūkstošajā Eiropas platuma dzelzceļa infrastruktūras posmā, norāda satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Pieteikuma EISI Rail Baltica projektam pirmās kārtas finansējuma piešķiršanai un kopīgai triju Baltijas valstu transporta ministru atbalsta vēstulei, pievienotas arī Rail Baltica projekta atbalsta vēstules no Polijas un Somijas Transporta ministrijām.

Latvija savā pieteikumā piesakās uz visu EISI Kohēzijas daļas aploksni 240 milj. euro apmērā, kas kopā ar valsts līdzfinansējumu sastāda 294 milj. euro. Latvija Rail Baltica projekta realizāciju plāno uzsākt ar – Latvijas līnijas centrālās daļas tehniskā projekta izstrādi, Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūras pārbūvi un dzelzceļa stacijas Starptautiskajā lidosta Rīga izbūvi, savienojuma starp Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju un Starptautisko lidostu Rīga izbūves uzsākšanu, zemju atsavināšanu minētajā posmā.

Pieteikumu vērtēs EK un līgums par finansējuma piešķiršanu varētu tikt noslēgts šā gada rudenī. 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām