Ekonomikas ministrija ir pret miljonu ieguldīšanu airBaltic

Autors: Db.lv
2010. gada 13. aprīlis plkst. 8:46

Lai arī oficiāli izskanējis, ka valdība, marta vidū lemjot par 15,6 miljonu latu ieguldīšanu lidsabiedrības airBaltic kapitālā, tam piekritusi, galīgais lēmums vēl nav pieņemts. Laikraksts Diena šodien ziņo, ka pret tik lielu valsts ieguldījumu, kā arī sagatavotā ieguldījuma līguma nosacījumiem iestājas Ekonomikas ministrija, uzskatot, ka airBaltic piedāvātais risinājums pamatkapitāla palielināšanai neatbilst valsts interesēm. Otrdien jautājumu par aviokompānijas kapitāla palielināšanu atkārtoti izskatīs valdības sēdes slēgtajā daļā, kurā tiks sniegts Ekonomikas ministrijas atzinums. Pēc neoficiālas informācijas, ministrija uzskata, ka ieguldījums airBaltic kapitālā var būt mazāks, tam jāizvēlas cits modelis un ieguldījuma līgumā jāparedz lidsabiedrības peļņas sadalījums vismaz tuvākajiem trim gadiem.

Diena arī vēsta, ka ministriju uztrauc arī tas, ka valsts ieguldīs naudu sabiedrībā, par kuras otra īpašnieka, airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam piederošās SIA Baltijas aviācijas sistēmas, finansējumu nav pilnīgas skaidrības.

Latvijas valstij pieder 52,6% airBaltic daļu. Papildus nepieciešamos 15,6 miljonus latu paredzēts nodrošināt no valsts a/s Latvijas valsts radio un televīzijas centrs līdzekļiem, un pēc kapitāla palielināšanas akciju sadalījums nemainīsies.

Atslēgvārds