Ekonomikas ministrs: man ir lieli īpašumi

2011. gada 28. decembris plkst. 9:55
Dalies ar šo rakstu

«Man ir arī salīdzinoši lieli īpašumi. Ne jau tik lieli, lai varētu mēroties ar vienu otru šajā valstī, bet tomēr,» atbildot uz laikraksta Neatkarīgā jautājumu par savām 180 000 eiro parādsaistībām, sacījis ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

«Neraugoties uz esošo ekonomisko situāciju, manu īpašumu vērtība pārsniedz parādsaistību vērtību. Respektīvi, parādsaistības ir adekvātas,» skaidrojis ministrs.

Jautāts, kuras ir tās latviešu īpašības, uz kurām liekot uzsvaru mēs varētu gūt panākumus, Pavļuts teicis: «Negribētu runāt vispārinājumos. Var jau citēt Garlību Merķeli, ka latvietis ir tāds vai šitāds. Samērā spītīgs, ko varētu iztulkot tā - ko viņš iesāk, to arī izdara. Es to tulkotu labā nozīmē - kā mērķtiecību. Mērķtiecības latviešiem netrūkst, bet trūkst spējas vienoties. Savu personisko mērķtiecību salāgot ar kopīgo. Tie ir nebeidzamie stāsti par latviešu viensētnieka domāšanu, par simts partijām, kur divi latvieši, tur trīs partijas.»

«Latvietis ir paškritisks. Tas nozīmē, ka viņš ir orientēts uz sevis attīstīšanu un uzlabošanu. Tā ir milzīga priekšrocība šodienas pasaulē, jo viss strauji mainās. Latvietis ir zinātkārs. Stāsts par dullo Dauku pietiekami daudz pasaka. Latvietis ir gatavs mācīties. Lai ko liecinātu tā aizbraukšana, latvietis ir ļoti iesakņojies šeit, un viņu velk atpakaļ.

Uzskatu, ka lielākā daļa, kas no Latvijas ir aizbraukuši, labprāt atgrieztos. Mūsu uzdevums ir parādīt, ka tāda iespēja pastāv, tāpēc mums ir daudz darāmā ekonomikas jomā. Par labām īpašībām - zinātkāre, spēja pielāgoties, starpkultūru prasme. Ko neesam paspējuši iemācīties, tā ir prasme pārvaldīt savu valsti. Tikt galā pašiem ar sevi,» uzskata Pavļuts.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām