Eksperte: Labākais variants ASV ir pakāpeniska likmju celšana

2017. gada 09. novembris plkst. 16:00
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Pakāpeniska procentu likmju celšana ir vislabākais veids, kā tikt galā ar inflāciju un atbalstīt ASV ekonomiku, uzskata Klīvlendas Federālās Rezervju bankas vadītāja Loreta Mestere.

CNBC, atsaucoties uz bankas vadītāju, raksta, ka viņa skaidrojusi, ka ASV centrālā banka vēlas reaģēt uz ekonomikas prognozēm un vienmēr, saņemot jaunākos datus, pārskata nākotnes perspektīvas. Labākais veids, pēc viņas domām, kā paildzināt izaugsmi, ir pakāpeniska procentu likmju celšana.

Jāatgādina, ka oktobrī ASV Federālo Rezervju sistēmas pārstāvji sacīja, ka ASV ekonomika attīstās stabili un rosināja, ka decembrī varētu vēlreiz celt likmi. Tāpat centrālā banka sāka samazināt savu 4,5 triljonu dolāru vērto monetārās stimulēšanas programmu, lai normalizētu monetāro politiku.

Patlaban naftas cena ir tuvu divu gadu augstākajai atzīmei, ko veicina politiskā nestabilitāte Tuvajos Austrumos. Tā rezultātā inflācija varētu pieaugt, kas var likt ASV bremzēt savu likmju palielināšanas gaitu. L. Mestere gan uzsvērusi, ka šajā brīdī tas viņu nesatrauc, taču, protams, uz šiem datiem FRS skatās. «Galvenais jautājums ir, vai tas paaugstina inflācijas gaidas? Vai tās pieaugs? Vai tās reaģēs uz naftas cenas pieaugumu,» viņa vaicā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām