Eksperti: Oktobris ieies vēsturē ar rekordlielu uzņēmumu darījumu skaitu

2016. gada 10. novembris plkst. 20:15
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Rietumu grupas speciālisti ir sagatavojuši Rietumu Asset Management investīciju fondu oktobra ienākumu atskaiti. Tajā analizēti svarīgākie ekonomikas rādītāji, monetārā politika, situācija akciju, obligāciju, valūtu un izejvielu tirgū, kā arī tiek sniegti plaši ekspertu komentāri.

ASV ekonomikas izaugsme trešajā ceturksnī bija straujāka nekā gaidīts, turklāt, straujā zaugsme mazinājusi investoru bažas par pasaules lielākās ekonomikas stagnāciju. Par izaugsmi noteicošajiem faktoriem kļuvuši tādi volatīli raksturlielumi kā eksports un komerciālie produkcijas krājumi. Stabils darba tirgus un patēriņa palielināšanās ļauj neuztraukties par ASV ekonomikas stāvokli.

Īslaicīgā un perspektīvā republikāņu uzvara var labvēlīgi ietekmēt aizsargaktīvus, uzskata RAM investīciju fondu pārvaldnieki.
Inflācija eirozonā pieauga par 0,5% – šādu vērtību Eiropa pēdējo reizi pieredzēja 2014. gada jūnijā. Eirozonas ekonomika attīstās lēni, bet stabili, to neietekmē Brexit sekas. Turklāt Ķīnas ekonomikas plānotā izaugsme par 6,7% un lielāko kalnrūpniecības uzņēmumu izejvielu ieguves apjoma samazināšanās, labvēlīgi ietekmēja rūpniecisko metālu apriti. Toties dolāra nostiprināšanās, gaidot FRS likmju palielināšanos decembrī, daļēji nivelēja labvēlīgo efektu, kā arī negatīvi ietekmēja zelta cenu. Naftas cenas visu mēnesi bija nedaudz augstākas nekā 50 dolāru par barelu, stāsta Rietumu grupas speciālisti.

Jāatzīmē, ka oktobrī pasaulē ievērojams skaits uzņēmumu apvienojās vai tika pārņemti. Darījumu apjoms pārsniedza 500 miljardus dolāru – šī summa ir Beļģijas ekonomikas ekvivalents. Kopumā finanšu tirgus dalībnieki ieņēmuši nogaidošu pozīciju, uzsver eksperti.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds