Eksperts: cilvēkiem pašiem jājūt, kurām profesijām ir nākotne

2011. gada 20. aprīlis plkst. 9:53
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Šobrīd tīri objektīvi nav iespējams pateikt, kādas nozares valstij vajadzētu attīstīt, jo pēdējos gados viss ir ļoti strauji mainījies. Paši cilvēki stāv darba tirgum vistuvāk, tādēļ viņi labāk redzēs, kurām profesijām ir nākotne. Valdība nevar pateikt – tagad būvēsim informācijas tehnoloģiju valsti un nu visi apgūstiet tikai šīs zināšanas,» intervijā laikrakstam Latvijas Avīze norāda Pasaules Bankas (PB) vecākais eksperts Austrumeiropas un Centrālāzijas reģiona jautājumos Ihsans Ajvads.

«Lēmumus vislabāk var pieņemt katrs pats, balstoties uz saviem vērojumiem, sarunām ar kaimiņiem un radiem. Atstāsim šo izvēli pašu cilvēku, nevis kādu Rīgas ierēdņu vai politiķu ziņā,» viņš akcentē.

Runājot par Vācijas darba tirgus atvēršanu, eksperts stāsta: «Ja reiz Vācija būtu tāda laimes zeme, tad jūsu cilvēki jau būtu tur par spīti tam, ka tas nav legāli. Bet tā nav noticis, tādēļ es negribētu piekrist apokaliptiskajam scenārijam. Nenoliedzami, aizbraucēju skaits varētu pieaugt. Vācija ir milzīgs tirgus, kas spējis saglabāties relatīvi stabils, un tam nepieciešami darbinieki, taču pastāv vairākas barjeras, piemēram, valoda un kvalifikācijas prasības.»

Ajvads arī brīdina - jo ilgstošāk cilvēks ir bez darba, jo lielāks risks, ka viņš nokļūst nabadzības slazdā un nespēj atgriezties aktīvā apritē.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām