Eksperts: Latvijai nebūtu jāatslābst pēc reitingu aģentūru atzinības

2011. gada 16. marts plkst. 12:02
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā reitingu aģentūra Fitch Ratings paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi uz BBB-. Tomēr tas neesot iemesls atslābt ekonomikas politikas jomā – strukturālajām reformām jāturpinās, uzsver Swedbank ekonomists Dainis Stikuts.

Viņš atzīmē, ka Latvijas kredītreitings vēl joprojām ir zemāks nekā Lietuvai un Igaunijai. Savukārt reitinga turpmākais uzlabojums būšot atkarīgs no tā, kādas būs strukturālās reformas, jo ātrāk valdība spers tam nepieciešamos soļus, jo ātrāk notiks kredītreitinga uzlabošanās, parāda apkalpošana būšot lētāka un izaugsme spējāka.

«Tātad jau divas no trim lielākajām kredītreitingu aģentūrām Latvijas valdības vērstpapīrus ir ierindojušas investīciju zonā. Tas paver durvis valdībai izlaist vērtspapīrus starptautiskajos finanšu tirgos jau par pieņemamākām cenām un pakāpeniski refinansēt ārējo parādu,» skaidro ekonomists.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība) norāda, ka kredītreitinga paaugstināšana esot apliecinājums tam, ka Latvijas finanšu sistēma ir stabilizēta un ekonomika pakāpeniski atjaunojas. Latvija ir uz pareizā ceļa, no kura nedrīkst novirzīties vai apstāties.

Jāatgādina, ka vakar, 15.martā, starptautiskā reitingu aģentūra Fitch Ratings paaugstināja Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi uz BBB-, nosakot pozitīvu nākotnes vērtējumu. Aģentūra apstiprinājusi arī kredītreitingu ilgtermiņa vietējās valūtas ieguldījumiem no BBB- uz BBB, savukārt īstermiņa ārvalstu valūtas ieguldījumiem no B uz F3.

Uzlabots arī Latvijas izaugsmes nākotnes novērtējums. Fitch prognozē 3,5% izaugsmi 2011.gadā un 4% izaugsmi 2012.gadā, kas būtiski pārsniedz iepriekš paredzēto.

Reitingu aģentūra arī atzīmē finanšu tirgus stabilizēšanos, norādot uz būtisku starpbanku likmju krišanos un valdības aizņēmumu pārorientēšanu no īstermiņa uz ilgtermiņa aizņēmumiem. Tāpat arī norāda, ka valūtas devalvācijas risks tiek vērtēts kā zems.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām